Rozumiem wasz strach

Jak rozumieć stanowisko Kościoła, który z jednej strony mówi o miłosierdziu, a z drugiej ma świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą imigracja na skalę, z jaką do tej pory nie mieliśmy do czynienia?

Czy osoby będące przeciwko masowej migracji zasługują na miano rasistów? Arcybiskup Canterbury, Justin Welby, przy okazji oceny BREXITU stanowczo opowiedział się przeciwko nazywaniu rasistą każdego, kto nie popiera przyjęcia tysięcy imigrantów.

Stanowisko zwierzchnika Kościoła Anglikańskiego jest zbieżne z wrześniową wypowiedzią Papieża Franciszka dla portugalskiego radia, który w rozmowie w dziennikarzami potwierdził, że wśród imigrantów mogą znajdować się terroryści i od tego zagrożenia nie jest wolna ani cała Europa, ale również sam Watykan – Rozumiem, że obecnie warunki bezpieczeństwa granic nie są takie, jak kiedyś. Prawdą jest, że zaledwie 400 kilometrów od Sycylii znajduje się niebywale okrutna grupa terrorystyczna. A więc jest niebezpieczeństwo infiltracji, to prawda – powiedział Papież.

Zadając sobie po raz kolejny pytanie o miłosierdzie oraz stanowisko kościoła, Arcybiskup Canterbury, śladem Franciszka wzywał do życzliwości w stosunku do ludzi potrzebujących azylu – uchodźców, przy jednoczesnym zrozumieniu obaw wynikających z realnego zagrożenia, jakie stanową imigranci ekonomiczni, przybywający do Europy z konkretnymi wymaganiami – Obawa o przyszłość jest jedną z naturalnych reakcji w dobie potężnego kryzysu, który ma miejsce na naszym kontynencie – mówił Arcybiskup.

Odniósł się również z niepokojem do sytuacji, w których osoby wyrażające obawy o przyszłość Wysp Brytyjskich posądzane są o rasizm. Tym, którzy pozwalają sobie na swobodne ferowanie wyroków nie szczędził ostrych słów – to oburzające – mówił.

W rozmowie z wiernymi poruszał temat strachu o kierunek jaki przybiorą zmiany w sektorze zdrowia, w opiece społecznej oraz społeczeństwie w ogóle. Wyraził zrozumienie dla ludzi bojących się o przyszłość swoich dzieci – czy z tego powodu mamy prawo nazywać ich rasistami? – pytał.

Arcybiskup Canterbury, jako osoba publiczna nie raz zabierał głos w sprawie wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Nie szczędził również ostrych słów w stosunku do rządzących Unią Europejską oraz wyraził szczere zaniepokojenie, że mimo środków i świadomości z zagrożenia płynącego z masowej migracji problem wciąż nie został rozwiązany.

OM | Marta Koszentka

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!