Rozpaczliwy apel ojca. Polska matka porwała jego dziecko

Brytyjczyk Alex Bagnall prosi o pomoc w poszukiwaniach swojego 7-letniego syna, Maksa. Chłopiec został uprowadzony przez matkę, z pochodzenia Polkę.

Jak podaje „Kent Online”, 31-letnia Polka Jolanta M. zaplanowała ucieczkę z UK po tym, jak podjęła decyzję o rozstaniu z ojcem Maksa, Brytyjczykiem z Rochester. Kiedy sąd przyznał prawo do opieki nad dzieckiem Bagnallowi, imigrantka i jej syn dosłownie zniknęli.

Jak wyjaśniają brytyjskie media, szybko okazało się, że Polka sprowadziła Maksa do swojego rodzinnego Rzeszowa. Spędzili tam kilka miesięcy. Jednak w marcu polski sąd przyznał rację wymiarowi sprawiedliwości na Wyspach i uznał, że chłopiec powinien wrócić do UK. W odpowiedzi na tę decyzję matka i syn znów zapadli się pod ziemię. „Polka odebrała chłopca ze szkoły, usunęła swoje konta w mediach społecznościowych i skasowała numer telefonu. Od tamtej pory jest nieuchwytna” – czytamy na łamach „Kent Online”.

Brytyjczyk przyznaje, że znajduje się w rozpaczliwym położeniu. „Walczę o mojego syna od roku. Nawet premier obiecywał mi pomoc, ale niewiele z tego wyszło. Usłyszałem tylko, że mam skontaktować się z polską policją. Od tamtego czasu prowadzę tę batalię sam. Pojechałem do Polski, wynająłem dobrego prawnika i jedyne, co mnie cieszy, to że mam jako-taką pracę i zarabiam na tyle przyzwoicie, że jeszcze mnie na to stać. Jak do tej pory, prywatne poszukiwania pochłonęły 10 tys. funtów naszych oszczędności” – mówi Alex Bagnall. „To, że ona wciąż wymyka się wymiarowi sprawiedliwości, to jakaś farsa” – dodaje.

dziecko_porwanie_

Jak wyjaśnia, robi co w jego mocy, by nagłośnić sprawę i w ten sposób choć odrobinę przybliżyć się do odnalezienia syna. „Maks znajduje się w bazie osób zaginionych. Już raz został porwany przez matkę. Podejrzewamy, że może znajdować się na terenie Holandii, Szwajcarii lub Wielkiej Brytanii” – stwierdza Brytyjczyk.

Osoby, które mogą posiadać informacje na temat miejsca pobytu chłopca, są proszone o kontakt:

Alex Bagnall (ojciec): alex_bagnall@hotmail.co.uk

Andrew Bagnall (dziadek): 07714 227984 / 07825 140398

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!