Rozczarowani uchodźcy wracają – tajny raport GASIM

Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością sprawiła, że od ubiegłorocznej jesieni blisko dwa tysiące Irakijczyków opuściło Niemcy i wróciło do swojego kraju. – informuje „Welt am Sonntag”powołując się na tajny raport Centrum Analityczno-Strategicznego ds. Nielegalnej Migracji GASIM), do którego dotarli dziennikarze gazety.

Według ujawnionego przez dziennikarzy, tajnego raportu sporządzonego przez GASIM, od jesieni 2015 roku, niemieckie obozy dla uchodźców opuściło 1. 970 uchodźców. Autorzy raportu pytając o powód tej decyzji dowiedzieli się, że w Niemczech spotkali się ze zupełnie inną rzeczywistością, niż ta, którą obiecywali im przemytnicy.

Największe niezadowolenie – czytamy w raporcie budziły wśród migrantów warunki zakwaterowania -spodziewali się mieszkań, a nie obozów, a rodziny wielodzietne były przekonane, w, że zamieszkają w domach jednorodzinnych bądź przestronnych mieszkaniach, w których każde dziecko ma osobny pokój. Spodziewali się też wysokich zasiłków, albo możliwości szybkiego podjęcia pracy. Nie sądzili, że zostaną poddani długotrwałym procedurom weryfikacyjnym, trwającym całymi miesiącami, bez gwarancji uzyskania azylu. Wielu z rozczarowanych wierzyło, że w krótkim czasie będą mogli sprowadzić swoje rodziny, które pozostały w kraju.

Na razie nie ma jeszcze danych dotyczących liczby re-imigrantów w tym roku, ale na lotniskach w Monachium, Frankfurcie nad Menem oraz Düssledorfu notuje się stały wzrost liczby pasażerów linii „Air Iraqi”dobrowolnie wracających do ojczyzny, toteż -być może -trend ten ma tendencję rosnącą.

W końcowych wnioskach raportu znalazło się stwierdzenie, że powroty rozczarowanych mogą mieć wpływ na potencjalnych, nowych uchodźców z Iraku – informacje uzyskane od powracających mogą ich zniechęcić do wypraw, do Europy.

Irakijczycy, to po Syryjczykach i Afgańczykach, trzecia największa grupa narodowościowa ubiegających się o azyl – w ubiegłym roku, aż 88% , czyli 125 tys. starających się uzyskało status uchodźcy.

Tymczasem, choć nastroje anty-imigranckie w Niemczech rosną, państwo przygotowało się na kolejną – powierzenie samorządom wyszukania i wyszykowania odpowiedniego lokum dla migrantów zaowocowało tym, że w tym roku w obozach ma być przestronniej. I to jedyna, dobra nowina dla przybyszy, bo na domki jednorodzinne, przestronne mieszkania i wysokie zasiłki, skrócenie procedur, nadal nie mogą liczyć.

Zagadką pozostaje natomiast: dlaczego raport w sprawie Irakijczyków, był tajny?

Janusz Młynarski

polish_review_100

Wyślij szybką wiadomość

1 + 0 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!