Co robić z zarobionymi w UK pieniędzmi?

Osoby, które chcą pomnożyć zgromadzone w UK oszczędności stoją przed nie lada wyzwaniem. Z uwagi na rekordowo niskie stopy procentowe bardzo trudno znaleźć miejsce, w którym pieniądze będą „zarabiać na siebie”.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Sam jestem w tej sytuacji, po kilkunastu latach pracy w UK udało mi się odłożyć pewną sumkę ale nie wiem za bardzo co z nią zrobić ? Większość dobrych kont bankowych obniża właśnie oprocentowanie wkładów co przy wzrastającej inflacji spowoduje, że pozostawione na nich pieniądze stracą na wartości. Zastanawiam się co mogę w tej sytuacji zrobić i postanowiłem napisać na ten temat parę słów. Myślę, że sporo Polaków mieszkających w UK ma podobny „problem” i mam nadzieję, że wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie.

3 pomysły na wydanie oszczędności

Szybsze spłacenie kredytu hipotecznego

Jeżeli masz kredyt hipoteczny w UK i nie wiesz gdzie inwestować pieniądze, jego szybsza spłata może być dobrym rozwiązaniem. Nawet jeśli oprocentowanie kredytu jest niższe niż potencjalny dochód z inwestycji, warto nadpłacać kredyt. Robiąc to nie ponosisz ryzyka, natomiast wiele inwestycji jest ryzykowna. Po drugie dochód uzyskiwany z inwestycji może być opodatkowany, od spłaconego szybciej kredytu nie zapłacisz podatku (warto jednak sprawdzić czy bank nie nakłada jakiś kar zwłaszcza jeśli mamy tzw. fixed term mortgage).

Sam regularnie nadpłacam pożyczkę hipoteczną ale postanowiłem jej jeszcze zupełnie nie spłacać. Oprocentowanie mojego kredytu wynosi 1.24% i myślę, że inwestując mogę uzyskać większy zwrot. Z uwagi na Personal Savings Allowance pierwsze £1,000 zarobione w UK na inwestycjach nie jest opodatkowane, nie boję się też ryzyka, większość moich pieniędzy jest w banku i jest chroniona przez FSCS.

Może zabrzmi to trochę dziwnie, ale w moim przypadku posiadanie kredytu przynosi pewne korzyści. Santader wypłaca mi cashback 1% za każdą wpłaconą ratę kredytu, wpłacając £1,000 otrzymuję z powrotem £10! Gdyby zaszła taka potrzeba, zachowując kredyt mogę też łatwo „odzyskać” nadpłacone pieniądze, zaciągnąć kolejną pożyczkę na 1.24%. Ostatnią rzeczą jest direct debit na koncie, ułatwia uzyskanie przemii przy zmianie rachunku bankowego.

Wydaje mi się, że szybsze spłacanie kredytu jest bardzo dobrym rozwiązaniem porządkującym nasze finanse i zmniejszającym koszty. Robię to regularnie i przynosi to świetne efekty. Rata mojego kredytu właśnie tym nadpłatom wynosi tylko £110 natomiast wynajęcie identycznego domu na wolnym rynku to koszt £600. Reasumując, jeżeli nie masz lepszych pomysłów na inwestycje, spłacaj szybciej kredyt.

Wysyłka funtów do Polski (zakup działki, budowa domu, lokaty bankowe)

Osoby, które planują powrót do Polski i nie wiedzą gdzie inwestować pieniądze, mogą je wydać kupując tam działkę budowlaną, rozpoczynając budowę domu ewentualnie kupując gotową nieruchomość. Z tego co wiem, ceny nieruchomości i ziemi w Polsce powoli pną się w górę więc potencjalnie może być to dobra inwestycja. Ale i tutaj jest jednak kilka „zagrożeń”, które mogą nas zniechęcić. Pomijam już zawirowania w polityce bo są one w Polsce swoistą normą. Myślę raczej o niskiej cenie brytyjskiego funta. Wszyscy wiemy co stało się po Brexicie, funt strasznie stracił na wartości i nie wiadomo czy i kiedy wróci do wcześniejszej ceny.

Jest też zupełnie inne ryzyko polegające na tym, że inwestując mnóstwo pieniędzy i energii w budowę domu w Polsce, zabraknie nam determinacji, aby tam się przeprowadzić. Wielu naszych rodaków jest w takiej sytuacji, mają piękny, nowy dom w Polsce, natomiast nadal mieszkają w UK. Przed decyzją o budowie domu warto więc wcześniej wszystko na chłodo przeanalizować i dopiero podjąć decyzję. Być może pewnym kompromisem byłby zakup mieszkania w jakimś mieście, które można komuś wynająć.

Lokaty w Polsce to również niezbyt rozsądny pomysł, oprocentowanie jest często niższe niż w UK. Do tego musimy wziąć pod uwagę niską cenę funta, koszt transferu pieniędzy do Polski oraz 20% podatek Belki, którego w UK nie płacimy. Przy okazji osobom wysyłającym pieniądze do Polski polecam naszą tabelę z ofertami firm transferowych: Tanie przelewy do Polski.

Giełda, fundusze inwestycyjne

Giełda i fundusze inwestycyjne są świetnymi sposobami na inwestycje ale ceny akcji na głównych indeksach giełdowych rosną niemal nieustannie od kilku lat i prawdopodobnie wkrótce czeka nas większa korekta. Drzewa nie rosną do nieba, osobiście czekam na taki krach i prawdopodobnie dopiero wtedy zainwestuję. Być może jednak się mylę, to czekanie trwa już ponad rok i jak dotąd nic się nie wydarzyło ? Nie skreślałbym więc zupełnie tego sposobu. W każdej sytuacji istnieją możliwości skutecznego inwestowania na giełdzie ale musimy dysponować odpowiednią wiedzą, która nam to ułatwi.

Dodatkowe sposoby na pomnożenie oszczędności

Na rynku jest dużo zmian więc jeżeli ktoś znajdzie poniżej coś dla siebie, powinien działać szybko. Kilka banków zapowiedziało zmniejszenie oprocentowania wkładów (Santander, Lloyds, Halifax i TSB) ale jest jeszcze kilka kont oferujących wysokie oprocentowanie. Pamiętajmy, że możemy korzystać z kilku kont równocześnie. Zachęćmy też do lokowania pieniędzy żonę, mężą czy partnera życiowego – razem osiągniemy lepsze rezultaty!

Nationwide FlexDirect

FlexDirect Current Account oferuje oprocentowanie 5% dla wkładów do £2,500 ale jest pewien haczyk. Wysokie oprocentowanie otrzymamy tylko przez pierwszy rok korzystania z konta. Otwierając pierwszy rachunek powinniśmy również skorzystać z drugiego konta Flexclusive Regular Saver płacącego również 5% gdzie możemy odkładać maksymalnie £500 miesięcznie. Minimalna miesięczna wpłata na podstawowe konto wynosi £1,000. W mojej ocenie do dobry rachunek ale tylko w pierwszym roku. Potem musimy rozejrzeć się i poszukać lepszego rozwiązania.

HSBC Advance Account

Drugim kontem, które warto wziąć pod uwagę jest HSBC Advance Account. Minimalna miesięczna wpłata wynosi aż £1,750 (lub £10,500 co pół roku) ale przenosząc konto do HSBC od razu otrzymujemy bonus £150 i po roku kolejne £50. Aby otrzymać bonus musimy przejść z innego banku niż HSBC, zamknąć stare konto i przenieść 2 płatności direct debits lub standing orders. Tak jak w przypadku Nationwide i tutaj można skorzystać z konta Regular Saver płacącego 5% (maksymalna wpłata £250 miesięcznie). To konto będzie odpowiednie dla osób, które chcą zgarnąć nagrody i które dopiero rozpoczynają oszczędzać.

M&S Current Account

To ostatnia propozycja jeśli chodzi o rachunki bankowe. I w tym wypadku chodzi o przeniesienie rachunku z innego banku i otworzenie M&S Current Account oraz dodatkowego konta Monthly Saver (5%, maksymalna wpłata £250 miesięcznie). Minimalna wpłata na główne konto wynosi £1,000, jeżeli przeniesiemy rachunek i zachowamy dwie aktywne płatności direct debit, otrzymamy gift card do sklepów M&S o wartości £100 i później przez rok co miesiąc voucher o wartości £10 (suma nagród wyniesie więc £220). Bardzo podobnie jak w wypadku HSBC z tą różnicą, że otrzymujemy giftcards i punkty systemu lojalnościowego M&S.

Platformy Peer-to-peer

Na koniec kilka słów na temat inwestowania na platformach peer-to-peer. Jest to bardziej ryzykowny sposób pomnażania oszczędności ale potencjalnie może przynieść lepszy zwrot niż trzymanie pieniędzy w banku. Generalnie chodzi o pożyczanie pieniędzy innym osobom, za pośrednictwem specjalistycznej platformy. Wydaje mi się, że najlepszymi platformami, które nam w tym pomogą są: Zopa.com*, RateSetter.com* oraz FundingCircle.com (w tym wypadku pożyczamy firmom a nie osobom prywatnym). Korzystając z platform możemy liczyć na zwrot z inwestycji na poziomie 2.8%-7.5%, wszystko zależy na jak długo chcemy pożyczyć pieniądze i jak bardzo ryzykujemy. Sam korzystam z Zopa.com, wybrałem dwa produkty Access 3.3% i Classic 4.1%. Korzystając z peer-to-peer pamiętajmy o ryzyku. Część platform ma fundusze gwarancyjne, które je zmniejszą ale w momencie większego krachu w gospodarcze gdy ludzie tracą pracę i przestają spłacać pożyczki, możemy stracić pieniądze.

To wszystko tym razem, przepraszam jeśli w tekście nie pojawiły się bardziej skuteczne sposoby inwestycji. Jak wspomniałem, niestety taką mamy aktualnie sytuację na rynku, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie lepiej. Daj mi znać w komentarzu co o tym sądzisz i jak radzisz sobie z problemem tracącej na wartości gotówki. Być może masz jakieś lepsze sposoby jej pomnażania? Dzięki z góry!

Źródło | Paweł Kłosiński

smart polak

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DOBRE BIURO

Poznaj koszyk naszych usług i rozwiąż swój problem razem z nami. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Opis usług znajduje się poniżej. Zapoznaj się z koszykiem naszych usług i wyślij wiadomość.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!