Robert Szaniawski nowym dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Londynie

Decyzją Ministra Spraw Zagranicznych RP z początkiem sierpnia 2016 roku Robert Szaniawski objął funkcję dyrektora w londyńskim Instytucie Kultury Polskiej, zastępując Annę Godlewską, która zajmowała to stanowisko od 2013 roku.

Z wykształcenia polonista, Robert Szaniawski rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz, by następnie objąć szereg ról związanych z kontaktami z mediami w Kancelarii Premiera, sektorze prywatnym oraz w MSZ. W Ministerstwie zajmował się również dyplomacją publiczną i kulturalną, w tym budowaniem strategii marki Polska, a także projektami związanymi z samorządami lokalnymi oraz organizacjami pozarządowymi. Jako dyrektor IKP będzie odpowiedzialny za kształtowanie polsko-brytyjskich relacji kulturalnych i akademickich, umacnianie roli polskich środowisk twórczych w Wielkiej Brytanii, a także budowanie programu Instytutu przez najbliższe cztery lata.

Robert Szaniawski_„Jestem zaszczycony objęciem stanowiska Dyrektora w Instytucie Kultury Polskiej, który od lat jest wiodącą polską placówką dyplomacji publicznej i kulturalnej na świecie.  Nowy program Instytutu będzie na pewno zawierał więcej elementów związanych z popularyzowaniem historii naszego kraju, zwłaszcza z okresem XX wieku. Myślę, że ten temat padnie na podatny grunt ponieważ Brytyjczycy słyną ze swojego zamiłowania do historii. Jednocześnie, na pewno będziemy kontynuować naszą dotychczasową działalność w dziedzinie promocji polskiego dorobku kulturalnego np. poprzez organizację KINOTEKI Festiwalu Polskich Filmów w Wielkiej Brytanii, wspieranie polskiego jazzu np. podczas London Jazz Festival czy popularyzowanie polskiej literatury, zwłaszcza w ramach nadchodzących Londyńskich Targów Książki, podczas których Polska będzie gościem honorowym, czy w związku z przypadającym w 2017 r. Rokiem Josepha Conrada.” – powiedział Robert Szaniawski. „W kontekście tzw. ‘Brexitu’ konieczne jest również wzmacnianie roli polskiego środowiska twórczego  i akademickiego na terenie Wielkiej Brytanii. Warto przypominać Brytyjczykom, jak wielki wkład w rozwój tego kraju miała i w dalszym ciągu ma polska społeczność na Wyspach”.

To już druga funkcja dyplomatyczna jaką Robert Szaniawski będzie pełnił w Londynie. W latach 2008-2014 był rzecznikiem prasowym Ambasady RP w Wielkiej Brytanii, a także szefem zespołu ds. dyplomacji publicznej, odpowiedzialnego za organizację wydarzeń oraz konferencji o tematyce politycznej, ekonomicznej, historycznej i kulturalnej.

Instytut Kultury Polskiej w Londynie serdecznie zaprasza na polskie wydarzenia w Wielkiej Brytanii. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej www.polishculture.org.uk. Placówka jest obecna także w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku (www.facebook.com/polishinstitutelondon), Twitterze (@PLInst_London), YouTubie (http://bit.ly/YouTubePCI) oraz na Instagramie (@Polish_Culture).

Instytut Kultury Polskiej (Polish Cultural Institute) z siedzibą w Londynie jest częścią polskiej misji dyplomatycznej w Wielkiej Brytanii. Instytut ma na celu rozwijanie i wspieranie więzi kulturalnych między Wielką Brytanią i Polską poprzez promocję osiągnięć kulturalnych oraz inicjowanie i realizację wydarzeń w tym zakresie, przyczyniając się do kreowania pozytywnego wizerunku Polski.

www.PolishCulture.org.uk
Twitter: @PLInst_London
www.facebook.com/polishinstitutelondon
Instagram: @Polish_Culture
YouTube: bit.ly/YouTubePCI

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!