Zgodnie z informacjami jakie przekazały brytyjskie media liczba dzieci i dorosłych korzystających z banków żywności w Szkocji była rekordowo wysoka.

_______________________________________________________________________________________________________________________

48 banków żywności prowadzonych przez Trussell Trust odwiedziło ponad 10 tysięcy osób. To najwyższa liczba w historii fundacji. Według danych tej organizacji około jedna trzecia osób korzystających z żywności ma niestarczające dochody lub też brakuje im pieniędzy z powodu opóźnień w wypłacie świadczeń socjalnych. W grudniu 2014 roku liczba osób jakie odwiedziło banki żywności była o 13% większa niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Ewan Gurr, szef fundacji wyraził zaniepokojenie faktem, że tak bardzo wiele osób przed świętami zmuszonych byłoby głodować gdyby nie pomoc fundacji. „Często słyszymy, że rodziny muszą wybierać między ogrzaniem swoich domów a nakarmieniem domowników” – twierdził Ewan Gurr.

Fundacja, prowadząca wraz kościołami i lokalnymi społecznościami ponad 1200 centrów dystrybucji żywności w całym UK poinformowała, że liczba osób jakie korzystają z banków żywności wzrosła o 398% między latami 2012/13 i 2013/14. Największy wzrost odnotowano w w Północnej Irlandii i w Północno – Zachodniej Anglii gdzie wzrosty wynosiły odpowiednio 490% i 460%.

Fundacja ujawniła także, że bankiem żywności najczęściej odwiedzanym przez niezbyt zamożne osoby jest ten położony w południowo – wschodniej części Glasgow.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

Sharing is caring!