Rekordowa deportacja Polaków. Nie zmieścili się do jednego samolotu!

Jedna wojskowa CASA nie wystarczyła, żeby przetransportować wszystkich zatrzymanych w ostatnim czasie przez Scotland Yard Polaków, którzy powinni być sądzeni nad Wisłą. Ostatni transport przewiózł w dwóch samolotach 44 przestępców, w większości poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA).

Samoloty startują z małego podlondyńskiego lotniska Biggin Hill i lądują na Okęciu. Następnie przestępcy są przewożeni do różnych zakładów karnych. W przypadku pańśtw położonych bliżej do transportu ludzi schwytanych dzięki ENA wystarczą konwoje samochodowe. Odległość i konieczność przeprawy przez kanał La Manche powoduje, że łatwiej i oszczędniej jest organizować zbiorowe transporty.

W zeszłym roku do ojczyznu wróciło w ten sposób ponad tysiąc poszukiwanych. W tym roku wszystko wskazuje na to, że ta liczba się zwiększy.

– Ten lot jest szczególny. Zwykle nie lata tak dużo osób – powiedział reporterowi „Faktów” młodszy aspirant Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Większość uczestników lotu nie czuje się winna. Tłumaczą, że zostali zatrzymani z zaskoczenia, za niewyjaśnione sprawy sprzed kilkunastu lat.

Na pokładzie środki specjalnej ostrożności. Na każdego pasażera przypada jeden funkcjonariusz policji. Policjanci nie mają broni, zamiast tego są specjalnie przeszkoleni w walce wręcz w ciasnych pomieszczeniach. Zatrzymani cały czas mają kajdanki na rękach, nawet gdy wychodzą do toalety.

Wszystkie te działania mają powstrzymać transportowanych przed buntem na pokładzie samolotu. Służby wolą dmuchać na zimne, bo jak przyznają, podczas transportu dochodzi co najwyżej do ustnych zaczepek.

Wśród transportowanych są osoby, które często w Wielkiej Brytanii postanowiły się ukryć. Tak było w przypadku Piotra Kupca, który od 7 lat znajdował się na top liście najbardziej poszukiwanych przestępców, a w tym czasie sprzedawał kanapki policjantom z Devizes, kilkaset metrów obok komisariatu.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

[fbcomments url="https://www.facebook.com/openmagazynpl/?ref=hl" width="375" count="off" num="3" countmsg="wonderful comments!"]

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA