Recepcjonistka odmówiła pracy w szpilkach, została zwolniona

27-letnia recepcjonistka odmówiła założenia butów na obcasie, więc została odesłana do domu. Teraz Brytyjczycy składają podpisy pod petycją, w której wyrażają swój sprzeciw wobec tego typu sytuacji – informuje „Guardian”.

Do zdarzenia doszło w firmie PwC, gdzie Nicola Thorp odbywała swój pierwszy dzień w pracy na stanowisku recepcjonistki. Przełożony gdy zobaczył, że kobieta zamierza wykonywać swoje obowiązki w butach na płaskiej podeszwie, kazał jej założyć szpilki z 5-10-centymetrowym obcasem. 27-latka odmówiła – wtedy została odesłana do domu.

Thorp udzieliła wywiadu BBC Radio, w którym opowiedziała swoją historie. – Powiedziałam: Jeśli podacie mi choć jeden powód, dla którego buty na płaskiej podeszwie mają przeszkadzać mi w wykonywaniu pracy i wpłynąć na jej efektywność, to założę szpilki.  Nie otrzymałam go. Miałam przez 9 godzin odprowadzać klientów do sal konferencyjnych. Powiedziałam, że nie jestem w stanie tego robić – cytuje 27-latkę „Guardian”.

Mieszkająca w dzielnicy Hackney w Londynie kobieta, po rozmowie z przyjaciółmi postanowiła napisać o swoim przeżyciu na Facebooku, a następnie, kiedy zobaczyła, że nie ona sama doświadczyła tego typu dyskryminacji, postanowiła stworzyć petycję. Nawołuje w nich do zmian w przedsiębiorstwach w Wielkiej Brytanii. Zebrała już prawie 11 tys. podpisów.

(ml) | Goniec.com

goniec_150

DOBRA ZMIANA … TO KASZANA! ZRÓB DOBRĄ ZMIANĘ PO SWOJEMU! A NIE WEDŁUG WZORU PREZESA

Krok po kroku – Emigracja / Koszt £ 4.00 „Emigracja. Krok po kroku”, to gotowa instrukcja wyjazdu za granicę: przygotowanie do wylotu; lotnisko i taksówka; lista agencji pracy i pracodawców; wzór brytyjskiej aplikacji o pracę oraz cv; gdzie i jak szukać pokoju; najszybszy sposób – kontakty i telefony – na załatwienie niezbędnego ubezpieczenia, konta bankowego i przychodni oraz wszelkich formalności; a także lista najczęściej popełnianych błędów na podstawie życia codziennego na emigracji właśnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!