Rasistowskie smarkacze trafią za kraty za brutalny atak na Polaków

21-letni Alan Meechan oraz 16-latek, którego nazwiska nie można ujawniać ze względu na wiek, pójdą siedzieć. Smarkacze za kratkami posiedzą w sumie 28 miesięcy, a wszystko przez brutalny atak na dwójkę Polaków. 

O sprawie zrobiło się głośno nie tylko w Szkocji, ale i na całych Wyspach. Wszystko za sprawą brutalnego i rasistowskiego ataku na dwóch Polaków. Wojciech Trojnar i Mariusz Adamski spacerowali ulicami małego miasteczka Wishaw, gdy nagle dwóch młodych Szkotów zaatakowało Polaków. Według ustaleń policji poszło o niewystarczająca znajomość języka angielskiego.

Początkowo Polacy, widząc że napastnicy nie zamierzają tylko pogadać, postanowili czym prędzej uciec. W tym celu wbiegli do jednego z barów z jedzeniem na wynos. Jednak młodocianych bandytów taka sytuacja w ogóle nie powstrzymała od brutalnej napaści. 16-letni młodociany bandyta zaczął okładać Polaka kastetem; drugi z bandytów zrobił dokładnie to samo, widząc że to całkiem „sympatyczna zabawa”.

Polakom udało się ostatecznie zbiec, spod rąk młodocianych rzezimieszków, do pobliskiego hotelu. Bandyci – być może już nieco zmęczeni – nie podjęli kolejnego ataku, a skupili się jedynie na wulgarnych i rasistowskich wyzwiskach w kierunku Polaków. Na koniec bandyci chcieli skopać m.in. kelnerkę, ale z niewiadomych przyczyn zaniechali tego czynu.

Na szczęście oprychów bardzo szybko wyłapała policja i postawiła przed sąd. 21-letni Alan Meechan otrzymał 16 miesięcy pozbawienia wolności, a jego młodszy bohater za kratkami spędzi równy rok.

OM | Open Magazyn.pl
Źródło | „Daily Record”

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA