Radny UKiP: Zwolennicy pozostania w Unii Europejskiej powinni zostać zabici

Terence Nathan, radny z ramienia partii UKiP, na Facebook’u nawoływał do zabijania osób popierających pozostanie w Unii Europejskiej. I choć za idiotyczną wypowiedź radny przeprosił to policja i tak wszczęła postępowanie wyjaśniające.

Koszmarny komentarz radnego z ramienia partii UKiP w mieście Bromley, pojawił się na profilu urzędnika jakiś czas temu. Ironiczny i żartobliwy (według radnego) komentarz, był odpowiedzią na artykuł nawiązujący do podejmowania legalnych wysiłków przeciwko głosowaniu nad Brexitem.

„Nadszedł czas, żeby zacząć zabijać zwolenników pozostania w UE dopóki nie zostanie wprowadzony artykuł 50. Być może wtedy odczytają prawidłowo tą wiadomość”. Gdy jeden z użytkowników zarzucił radnemu stosowanie groźby ten miał nieskrępowanie odpisać, że „nie potrzeba gróźb, potrzeba nabojów”.

Terence Nathan, radny z ramienia partii UKiP, przeprosił za swój wpis mówiąc: „moim komentarzem miałem na celu odnieść się do tego tematu z rezerwą”.

Terence Nathan

„Uważam, że nikt nie powinien brać go na poważnie, ale wygląda na to, że ktoś już to zrobił, więc żałuję tego komentarza. Moim szczerym zamiarem było zamieszczenie absurdalnego i wyolbrzymionego wpisu”. (…) Każdy kto mnie zna, wie, że trzymam się zarówno demokracji jak i szacunku dla niej. Nigdy bym nie nawoływał do użycia siły wobec kogoś. Przepraszam wszystkich tych, którzy nie zrozumieli moich intencji”.

I choć Terence Nathan za swój niestosowny – mówiąc eufemistycznie – komentarz, przeprosił, to policja w Bromley oświadczyła, że w chwili obecnej wobec radnego i jego wypowiedzi toczy się postępowanie wyjaśniające.

Należy mieć nadzieję, że więcej podobnych komentarzy od radnego i jemu podobnych, w stosunku do przeciwników Brexitu nie usłyszymy, bowiem w przeciwnym razie mowa nienawiści może przelać się na ulice i realnie doprowadzić do niejednej tragedii.

OM / Open Magazyn.pl
Źródło / Na podstawie www.independent.co.uk

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA