Racja będzie po mojej stronie

Komuna, bezprawie, kłamstwo i manipulacja. Z Polski wyjeżdżają młodzi ludzie. Już nie tylko za chlebem, ale za przyszłością, której trudno wypatrywać w kraju nad Wisłą. Zapowiedź emigracji deklarują już nastolatkowie, podobno trzyma ich tylko jeszcze niezdana matura. W świetle wyborów politycy rozbudzają nadzieje, składają obietnice, że może być jednak lepiej.

Ale w myśl powiedzenia, że nadzieja umiera ostatnia, Polacy wiążą  z nią warunki… Poszanowanie własności, wolności, sprawiedliwości oraz ograniczenie samowoli urzędników państwowych, czyli to, czego w Polsce nadal nie ma, i to, o czym odważnie mówi Polakom Janusz Korwin-Mikke. Kandydat na prezydenta 2015.

Nieoficjalne mówi się o blisko dwóch milionach Polaków, którzy w ciągu 11 lat wyemigrowali do Wielkiej Brytanii. W świetle zbliżających się wyborów potencjalni kandydaci na urząd prezydenta Rzeczypospolitej nie zapominają o rodakach na Wyspach. Przyjeżdżają nastawieni entuzjastycznie, że tutaj zdobędą zdecydowany głos poparcia. Odwiedzają polskie szkoły, instytucje i organizacje polonijne, a nawet puby… Wszak szczególnie jeden z nich w londyńskiej dzielnicy Acton już nie po raz pierwszy gościł polityków z kraju nad Wisłą. Jest o co zabiegać, Polacy zapowiadają, że chcą wrócić do kraju, że wrócą jeżeli…

Lista oczekiwań jest długa, dla jednych nierealna do zrealizowania, dla innych z kolei brzmi dość optymistycznie, ale uznali, że przyjść na spotkania z kandydatami na przyszłego prezydenta było warto.Gośćmi londyńskiej Polonii był już m.in. Duda, Kukiz… i przyszła wreszcie pora na Korwina, który witany gromkimi owacjami w Sali Teatralnej londyńskiego POSK-u, na wstępie zapowiedział: „Z ostatnich sondaży wynika, że ponad 2 miliony młodych ludzi, którzy kończą za kilka tygodni licea, technika, studia – zapowiedziało, że wyjedzie z Polski, jeżeli Korwin nie wygra. Ludzie wyjeżdżają, bo nie mogą znieść głupoty”.

Wygra, czy nie wygra? Jedni uważają, że ma szanse znikome, ale i tak decydują się zagłosować właśnie na niego. Inni z kolei otwarcie podsumowują, że Polska nie dorosła jeszcze do polityka takiej rangi, że jego sposób myślenia jest niezrozumiały dla Polaków, a jeszcze inna grupa uważa jego poglądy za abstrakcyjne, których wprowadzenie w życie może spowodować więcej szkody niż pożytku. Niektóre kobiety określają go seksistą, który najchętniej widziałby je tylko w domu z dziećmi i w kuchni przy garach – jak potwierdzają na spotkaniu. Inne zapowiadają, że w Polsce pod jego skrzydłami czułyby się spełnione i bezpieczne.

Jedno jest pewne, Korwin od lat jest barwną i dość kontrowersyjną postacią na scenie politycznej, nie tylko polskiej, ale również europejskiej. Taka postawa podoba się młodym ludziom. Dali tego dowód.

Na 300 miejsc w poskowym teatrze, zgłosiło się dwa razy więcej chętnych, którzy chcieli uczestniczyć na spotkaniu z Korwinem. Nie wszystkim się udało, ale Ci którzy przyszli, wyszli zadowoleni, pełni nadziei, że Polska jest do uratowania. Jako dowód swojej aprobaty dla programu Korwina chętnie wrzucali tzw. „wolne datki”. Uzbierało się trochę ponad 700 funtów. Korwin zadbał o to, żeby przeliczyć zebraną kwotę publicznie. – Czy ktoś widział w Sali Teatralnej POSK-u tyle osób, na jakimkolwiek wydarzeniu co dzisiaj? Tam na zewnątrz stoją jeszcze ludzie, wpuszczą jeszcze tylko 40 osób, bo tyle naliczono wolnych miejsc. Nie dziwię się takiej frekwencji, bo Korwin mówi z sensem, takich ludzi Polsce potrzeba. Głosuję za nim od lat – mówił Tomasz Błażejczyk, który przyszedł z grupą znajomych. Wszyscy poniżej 30 lat. Mówią, że wyjechali z kraju, bo nie widzieli w nim dla siebie miejsca, ale nie wykluczają, że wrócą, jak tylko udałoby się wprowadzić kilka radykalnych zmian. – Zacząć trzeba od teraz, dlatego trzeba dobrze zagłosować – namawiał dalej Błażejczyk. – Nie korespondencyjnie i nie przez internet – odradza Korwin, bo w świetle oszustwa wyborczego, które miało miejsce, wiadomo że zmniejszona zostanie o połowę liczba głosów zza granicy – zapowiada europoseł.

Czy Korwina wybrać warto?

–    Oczywiście – przekonuje europoseł – bo Polska jest do uratowania, ale państwo musi być wolne, również zwolnione z roli państwa opiekuńczego, bo w jego Polsce każdy będzie kowalem własnego losu. – Do tego jednak potrzebny jest rząd, a nie rada wykonawcza, bo w Polsce rządem są podsekretarze stanu. Teraz nic się nie dzieje, ludzie uwięzieni w „złotej klatce”, mówi się o tym „jak schudnąć, ale nie jak utyć” – komentuje. Pytany o to, dlaczego chce być prezydentem, odpowiada bez wahania: bo prezydent to jedyny człowiek, który może liczyć na zaufanie służb specjalnych, pełni funkcję reprezentatywną państwa i jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. W PRL-u partia kontrolowała służby specjalne, dzisiaj nikt tego nie robi – mówi i zaraz, jak na zawołanie wyciąga asy z rękawa składające się na wizję jego prezydentury. Nawiązuje również do konfliktu zbrojnego na Ukrainie i akcentuje, że Polska w obliczu tej sytuacji nie może czuć się bezpiecznie. – Mamy 38 mln ludzi i 100-tysięczną armię. Za czasów Księstwa Warszawskiego liczebność armii była podobna. Trzy-czwarte w naszej armii to żołnierze zawodowi, którzy poszli do wojska myśląc, że wojny nie będzie (sic! śmiech). Wojsko jest po to, aby utrzymywać pokój, ale armia dobrze przygotowana do wojny musi w państwie być. A nasza jest w powijakach i w Polsce kłamstwo jest potworne – wylicza i nawiązuje do sytuacji we wschodniej Ukrainie. – Była sobie niepodległa Ukraina pod rządami wybranego demokratycznie Janukowycza… I któregoś dnia Ameryka wydała 5 miliardów dolarów na jej destabilizację. I zaczęło się…, począwszy od strzelaniny na Majdanie po Donbas… W 1920 roku podczas powstań śląskich rząd Polski nielegalnie wspomagał powstańców, zaklinał się, że to jest nieprawdą, i dzisiaj to samo robi Putin. Wszyscy kłamią, bo na wojnie ofiarą jest prawda, a mordy na Ukrainie są na porządku dziennym. I na wojnie najważniejszą grupą są politycy – zmierza do wskazania na niestabilność bezpieczeństwa Polski, wiedząc że będąc odważnym, kontrowersyjnym, unikającym politycznej poprawności trafi do ludzi młodych, szczególnie tych, którzy niedawno wyjechali z kraju i być może będą chcieli do niego powrócić.

– Odnosi się wrażenie, że w Londynie nie stara się zaszokować, waży słowa. Dotarło do mnie, że będzie mu zależało na tym, żeby rzeczywiście Polska nie została zamieszana w konflikt zbrojny, bo przecież ta wojna jest możliwa, i że wojna o prymat w świecie między USA a Rosją jest możliwa. Dzisiaj w tym celu użyto Ukrainy, ale może też przyjść czas na Polskę. A Korwinowi zależy na tym, żeby dążyć do neutralności w sporze rosyjsko-ukraińskim – powiedział Karol Michalak przeciskając się pod sceną.

„Zagłosuj ze zmianą”

Namawiają pracownicy sztabu wyborczego Korwina, a on sam obiecuje: zniesienie podatku dochodowego oraz podatku od kupna i sprzedaży, skrócenie czasu ochrony patentowej, wprowadzenie stabilności waluty, dekomunizację Polski i oczyszczanie kraju z bandziorów oraz wprowadzenie zmian w ustawie o broni i amunicji w środowiskach strzeleckich. To jego zdaniem zatrzyma Polaków w kraju i spowoduje powrót tych z Anglii. Zdobywa uznanie publiczności szczególne, gdy opowiada się za amnestionowaniem tych, którzy zostali skazani za przekroczenie granic obrony koniecznej, bo w jego opinii nie ma takich granic oraz za tym, że każdy młody człowiek w Polsce musi się nauczyć strzelać, po to, aby w przyszłości mógł bronić swojego domu, czy ochronić swoją rodzinę. – Tylko niewolnik nie może decydować i jemu nie wolno mieć broni. Gdyby w 1939 roku każdy Żyd miał pistolet i umiał się nim posługiwać, to Holokaust wyglądałby inaczej. Natomiast gdyby w budżecie państwa były pieniądze przeznaczone na służby specjalne, to oczyszczanie kraju z bandziorów byłoby prostsze, ale pieniędzy na ten cel się nie przeznacza i służby specjalne muszą kraść na swoje operacje. Jak pieniądze się znajdą, będziemy wymagali – zapewnia.

Jest czas na pytania, las rąk w mig rośnie w górę, na podpisywanie książki, i zdjęcia… Trudno się przebić, tłum otacza Korwina, wydaje się, że już wygrał, że nakłonił do swojej wizji, bo jest przekonany o tym, że mimo, „że nie zaliczy wszystkich kobiet, to i tak spróbować warto”, bo jak „przyjdzie kryzys to i tak przyznają mu rację”. W końcu KorWIN, KorWIN – skanduje jego elektorat.

» Tekst i fot. Małgorzata Bugaj-Martynowska oraz za www.prezydentkorwin.pl

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

Anglicy kupują "brexit box" zestaw na wypadek pustych półek w sklepach

, , , , ,
Brexit box, który kosztuje 295 funtów (ponad 1400 zł), można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego Emergency Food Storage. „Ten brexit box to świetny początek, aby pomóc ci przezwyciężyć obawy o brak jedzenia w sklepach po brexicie” – czytamy w opisie produktu.

Brexit: Parlament odrzucił umowę. Co teraz będzie? Jest kilka scenariuszy

, , , ,
Premier Theresa May zaliczyła kompletną – choć przewidywaną – wpadkę. Jest to gigantyczna porażka. W historii brytyjskiego parlamentaryzmu nie notowana. Umowy ws. brexitu w takiej formie nie chcą brytyjscy posłowie. To już wiemy. Ale co będzie dalej?

Umowa ws. Brexitu odrzucona. Wielka porażka premier May

, , , ,
Brytyjska Izba Gmin zagłosowała dzisiaj wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów).

Polak z Londynu przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem

, , ,
Jeden z plakatów umieszczonych w internecie sugerował, że księcia Harry'ego należy zastrzelić za "zdradę rasy", wskazując, że zdecydował się na małżeństwo z mającą afroamerykańskie korzenie aktorką Meghan Markle.

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

, , ,
System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

Brexit: biznes na wyspach z przerażeniem obserwuje polityków

, , , , ,
Przedstawiciele czołowych brytyjskich organizacji biznesowych skrytykowali działania polityków ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, oznajmiając, że 'z przerażeniem obserwują, jak skupiają się oni na partyjnych dysputach, a nie praktycznych czynnościach'.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Strach siedzieć w brytyjskich więzieniach

, , ,
Brytyjskie więzienia nie są w stanie powstrzymać rekordowej skali przemocy, samobójstw, samookaleczeń i przyjmowania narkotyków. We wszystkich tych przypadkach jest tam coraz gorzej – poinformował główny inspektor więziennictwa.

Do Wielkiej Brytanii po brexicie będą wpuszczane tylko osoby wykwalifikowane

, , , , ,
Osoby z tzw. średnimi kwalifikacjami (ze średnim wykształceniem, bez specjalizacji) będą mogły pracować w Wielkiej Brytanii tylko, jeśli będą w docelowej pracy zarabiać minimum 30 tysięcy funtów rocznie. Przewiduje się dla nich okres próbny, w jakim będą sprawdzane ich zarobki.

Tusk i Juncker ponownie wykluczają renegocjację umowy z UK

, , ,
Szef RE Donald Tusk poinformował po unijnym szczycie, że wyklucza jakiekolwiek otwarcie na nowo negocjacji ws. umowy rozwodowej UE z Wielką Brytanią. Zdaniem szefa KE Jean-Claude'a Junckera, UE i Londyn powinny szybko rozpocząć negocjacje umowy o przyszłych relacjach.

Brexit - Drugie referendum?

, , ,
Do tej pory o drugim referendum mówiła zasadniczo opozycja oraz grupy społeczne o nie walczące. Teraz sytuacja się zmieniła. Mówią o nim nawet ministrowie rządu Theresy May.

Brytyjski generał zaleca szybkie przygotowanie armii do III wojny światowej

, , ,
Należy jak najszybciej odejść od doktryny wiecznego pokoju i przygotować się na wojnę – powiedział generał Sir Nick Carter. Szef sztabu obrony w Royal United Service podkreślił, że Rosja i Chiny są obecnie największym zagrożeniem dla świata.

Święta wpędzają w długi!

, , , , ,
Ostatni miesiąc roku to wyjątkowo trudny czas dla finansów Polaków. Święta Bożego Narodzenia, prezenty, przygotowania do sylwestra czy sezonowe wyprzedaże sprawiają, że części osób trudno jest dopiąć domowy budżet. Mają problemy ze spłatą kredytów, pożyczek czy bieżących rachunków.

INFORMACJE I BIZNES

Brexit: Parlament odrzucił umowę. Co teraz będzie? Jest kilka scenariuszy

, , , ,
Premier Theresa May zaliczyła kompletną – choć przewidywaną – wpadkę. Jest to gigantyczna porażka. W historii brytyjskiego parlamentaryzmu nie notowana. Umowy ws. brexitu w takiej formie nie chcą brytyjscy posłowie. To już wiemy. Ale co będzie dalej?

Umowa ws. Brexitu odrzucona. Wielka porażka premier May

, , , ,
Brytyjska Izba Gmin zagłosowała dzisiaj wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów).

Polak z Londynu przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem

, , ,
Jeden z plakatów umieszczonych w internecie sugerował, że księcia Harry'ego należy zastrzelić za "zdradę rasy", wskazując, że zdecydował się na małżeństwo z mającą afroamerykańskie korzenie aktorką Meghan Markle.

Brexit: biznes na wyspach z przerażeniem obserwuje polityków

, , , , ,
Przedstawiciele czołowych brytyjskich organizacji biznesowych skrytykowali działania polityków ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, oznajmiając, że 'z przerażeniem obserwują, jak skupiają się oni na partyjnych dysputach, a nie praktycznych czynnościach'.

Theresa May mówi publicznie o sytuacji Polaków po brexicie

, , ,
"Chcemy chronić prawa obywateli polskich w przypadku również brexitu, wyjścia z Unii Europejskiej w postaci brexitu, bez porozumienia. Chcemy podkreślić naszą gościnność i chęć pozostawienia Polaków w Wielkiej Brytanii.

Unia Europejska zakaże używania plastikowych sztućców i słomek

, , , , ,
Parlament Europejski wraz z państwami członkowskimi debatowali dzisiaj na temat ochrony środowiska. Nowe przepisy uregulują ograniczenie liczby plastikowych odpadów, które finalnie trafiają do mórz. W krajach Unii Europejskiej zabronione będzie używanie słomek, patyczków higienicznych, czy też plastikowych talerzy i sztućców.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

, , , , , ,
On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

Wracać czy zostać? Już za niecałe pół roku Wielka Brytania wyjdzie z Unii!

, , , ,
Już teraz zauważalny jest kryzys związany z kursem funta. Ceny rosną a płace nie. Brakuje rąk do pracy. Na budowach ubywa Polaków. Zdarza się, że nawet w polskich sklepach sprzedawcami są obcokrajowcy. To Brexit. Marzec 2019 budzi duży niepokój.

Czy jeszcze „opłaca się” przyjechać do Wielkiej Brytanii?

, , ,
Po pierwsze praca nie leży tu na ulicy; pieniądze też nie spadają z nieba, a zasiłki, jeśli nam w ogóle przysługują są bardzo niskie. Jeśli nie mamy pracy możemy bardzo szybko znaleźć się na ulicy, bo nikt nie zapłaci za nasz czynsz, ciocia nie zaprosi na obiad, a babcia nie zostanie z dziećmi, kiedy trzeba iść na nocną zmianę do pracy.

Universal credit - Uniwersalna katastrofa

, , , , ,
Wielkiej Brytanii grozi społeczna katastrofa. Rząd jednak odmawia dodatkowych pieniędzy. I wątpliwe, żeby to się zmieniło, zwłaszcza teraz, gdy tematem dominującym będzie brexit.

„Nie każdy ma na tyle pokory w sobie, aby poprosić kogoś o pomoc”

, , , , , , , ,
„Skuteczność jest miarą prawdy, jeśli nie jesteśmy skuteczni, należy ją zmienić”. Marcin Kamoda z MK Business Consulting edukuje ze Świadomej Sprzedaży biznesy w UK.

STYL I KULTURA

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

, , , ,
Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.

le prawdy zawierają ciążowe mity?

, , , ,
Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

, , , ,
Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

Jak zostać dawcą szpiku

, , , ,
Pobranie szpiku jest bezpieczne ale wiąże się z paroma niedogodnościami związanymi z przeszczepieniem. Jednak nie są one zbyt dotkliwe. Przy pobraniu komórek macierzystych z krwi obwodowej trzeba się liczyć z jednodniową wizytą w klinice pobrania.

Brytyjska szkoła zorganizowała konkurs na „najlepszy tyłek” wśród nastolatek

, , , , , ,
„To są młodzi ludzie i jeśli w szkole są dzieci, które mają problemy ze swoim ciałem albo ze swoja osobowością, to to może mieć wpływ na ich zdrowie psychiczne w przyszłości. Myślałam, że szkoły są od tego, by do takich zachowań nie dopuszczać”