Racja będzie po mojej stronie

Komuna, bezprawie, kłamstwo i manipulacja. Z Polski wyjeżdżają młodzi ludzie. Już nie tylko za chlebem, ale za przyszłością, której trudno wypatrywać w kraju nad Wisłą. Zapowiedź emigracji deklarują już nastolatkowie, podobno trzyma ich tylko jeszcze niezdana matura. W świetle wyborów politycy rozbudzają nadzieje, składają obietnice, że może być jednak lepiej.

Ale w myśl powiedzenia, że nadzieja umiera ostatnia, Polacy wiążą  z nią warunki… Poszanowanie własności, wolności, sprawiedliwości oraz ograniczenie samowoli urzędników państwowych, czyli to, czego w Polsce nadal nie ma, i to, o czym odważnie mówi Polakom Janusz Korwin-Mikke. Kandydat na prezydenta 2015.

Nieoficjalne mówi się o blisko dwóch milionach Polaków, którzy w ciągu 11 lat wyemigrowali do Wielkiej Brytanii. W świetle zbliżających się wyborów potencjalni kandydaci na urząd prezydenta Rzeczypospolitej nie zapominają o rodakach na Wyspach. Przyjeżdżają nastawieni entuzjastycznie, że tutaj zdobędą zdecydowany głos poparcia. Odwiedzają polskie szkoły, instytucje i organizacje polonijne, a nawet puby… Wszak szczególnie jeden z nich w londyńskiej dzielnicy Acton już nie po raz pierwszy gościł polityków z kraju nad Wisłą. Jest o co zabiegać, Polacy zapowiadają, że chcą wrócić do kraju, że wrócą jeżeli…

Lista oczekiwań jest długa, dla jednych nierealna do zrealizowania, dla innych z kolei brzmi dość optymistycznie, ale uznali, że przyjść na spotkania z kandydatami na przyszłego prezydenta było warto.Gośćmi londyńskiej Polonii był już m.in. Duda, Kukiz… i przyszła wreszcie pora na Korwina, który witany gromkimi owacjami w Sali Teatralnej londyńskiego POSK-u, na wstępie zapowiedział: „Z ostatnich sondaży wynika, że ponad 2 miliony młodych ludzi, którzy kończą za kilka tygodni licea, technika, studia – zapowiedziało, że wyjedzie z Polski, jeżeli Korwin nie wygra. Ludzie wyjeżdżają, bo nie mogą znieść głupoty”.

Wygra, czy nie wygra? Jedni uważają, że ma szanse znikome, ale i tak decydują się zagłosować właśnie na niego. Inni z kolei otwarcie podsumowują, że Polska nie dorosła jeszcze do polityka takiej rangi, że jego sposób myślenia jest niezrozumiały dla Polaków, a jeszcze inna grupa uważa jego poglądy za abstrakcyjne, których wprowadzenie w życie może spowodować więcej szkody niż pożytku. Niektóre kobiety określają go seksistą, który najchętniej widziałby je tylko w domu z dziećmi i w kuchni przy garach – jak potwierdzają na spotkaniu. Inne zapowiadają, że w Polsce pod jego skrzydłami czułyby się spełnione i bezpieczne.

Jedno jest pewne, Korwin od lat jest barwną i dość kontrowersyjną postacią na scenie politycznej, nie tylko polskiej, ale również europejskiej. Taka postawa podoba się młodym ludziom. Dali tego dowód.

Na 300 miejsc w poskowym teatrze, zgłosiło się dwa razy więcej chętnych, którzy chcieli uczestniczyć na spotkaniu z Korwinem. Nie wszystkim się udało, ale Ci którzy przyszli, wyszli zadowoleni, pełni nadziei, że Polska jest do uratowania. Jako dowód swojej aprobaty dla programu Korwina chętnie wrzucali tzw. „wolne datki”. Uzbierało się trochę ponad 700 funtów. Korwin zadbał o to, żeby przeliczyć zebraną kwotę publicznie. – Czy ktoś widział w Sali Teatralnej POSK-u tyle osób, na jakimkolwiek wydarzeniu co dzisiaj? Tam na zewnątrz stoją jeszcze ludzie, wpuszczą jeszcze tylko 40 osób, bo tyle naliczono wolnych miejsc. Nie dziwię się takiej frekwencji, bo Korwin mówi z sensem, takich ludzi Polsce potrzeba. Głosuję za nim od lat – mówił Tomasz Błażejczyk, który przyszedł z grupą znajomych. Wszyscy poniżej 30 lat. Mówią, że wyjechali z kraju, bo nie widzieli w nim dla siebie miejsca, ale nie wykluczają, że wrócą, jak tylko udałoby się wprowadzić kilka radykalnych zmian. – Zacząć trzeba od teraz, dlatego trzeba dobrze zagłosować – namawiał dalej Błażejczyk. – Nie korespondencyjnie i nie przez internet – odradza Korwin, bo w świetle oszustwa wyborczego, które miało miejsce, wiadomo że zmniejszona zostanie o połowę liczba głosów zza granicy – zapowiada europoseł.

Czy Korwina wybrać warto?

–    Oczywiście – przekonuje europoseł – bo Polska jest do uratowania, ale państwo musi być wolne, również zwolnione z roli państwa opiekuńczego, bo w jego Polsce każdy będzie kowalem własnego losu. – Do tego jednak potrzebny jest rząd, a nie rada wykonawcza, bo w Polsce rządem są podsekretarze stanu. Teraz nic się nie dzieje, ludzie uwięzieni w „złotej klatce”, mówi się o tym „jak schudnąć, ale nie jak utyć” – komentuje. Pytany o to, dlaczego chce być prezydentem, odpowiada bez wahania: bo prezydent to jedyny człowiek, który może liczyć na zaufanie służb specjalnych, pełni funkcję reprezentatywną państwa i jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. W PRL-u partia kontrolowała służby specjalne, dzisiaj nikt tego nie robi – mówi i zaraz, jak na zawołanie wyciąga asy z rękawa składające się na wizję jego prezydentury. Nawiązuje również do konfliktu zbrojnego na Ukrainie i akcentuje, że Polska w obliczu tej sytuacji nie może czuć się bezpiecznie. – Mamy 38 mln ludzi i 100-tysięczną armię. Za czasów Księstwa Warszawskiego liczebność armii była podobna. Trzy-czwarte w naszej armii to żołnierze zawodowi, którzy poszli do wojska myśląc, że wojny nie będzie (sic! śmiech). Wojsko jest po to, aby utrzymywać pokój, ale armia dobrze przygotowana do wojny musi w państwie być. A nasza jest w powijakach i w Polsce kłamstwo jest potworne – wylicza i nawiązuje do sytuacji we wschodniej Ukrainie. – Była sobie niepodległa Ukraina pod rządami wybranego demokratycznie Janukowycza… I któregoś dnia Ameryka wydała 5 miliardów dolarów na jej destabilizację. I zaczęło się…, począwszy od strzelaniny na Majdanie po Donbas… W 1920 roku podczas powstań śląskich rząd Polski nielegalnie wspomagał powstańców, zaklinał się, że to jest nieprawdą, i dzisiaj to samo robi Putin. Wszyscy kłamią, bo na wojnie ofiarą jest prawda, a mordy na Ukrainie są na porządku dziennym. I na wojnie najważniejszą grupą są politycy – zmierza do wskazania na niestabilność bezpieczeństwa Polski, wiedząc że będąc odważnym, kontrowersyjnym, unikającym politycznej poprawności trafi do ludzi młodych, szczególnie tych, którzy niedawno wyjechali z kraju i być może będą chcieli do niego powrócić.

– Odnosi się wrażenie, że w Londynie nie stara się zaszokować, waży słowa. Dotarło do mnie, że będzie mu zależało na tym, żeby rzeczywiście Polska nie została zamieszana w konflikt zbrojny, bo przecież ta wojna jest możliwa, i że wojna o prymat w świecie między USA a Rosją jest możliwa. Dzisiaj w tym celu użyto Ukrainy, ale może też przyjść czas na Polskę. A Korwinowi zależy na tym, żeby dążyć do neutralności w sporze rosyjsko-ukraińskim – powiedział Karol Michalak przeciskając się pod sceną.

„Zagłosuj ze zmianą”

Namawiają pracownicy sztabu wyborczego Korwina, a on sam obiecuje: zniesienie podatku dochodowego oraz podatku od kupna i sprzedaży, skrócenie czasu ochrony patentowej, wprowadzenie stabilności waluty, dekomunizację Polski i oczyszczanie kraju z bandziorów oraz wprowadzenie zmian w ustawie o broni i amunicji w środowiskach strzeleckich. To jego zdaniem zatrzyma Polaków w kraju i spowoduje powrót tych z Anglii. Zdobywa uznanie publiczności szczególne, gdy opowiada się za amnestionowaniem tych, którzy zostali skazani za przekroczenie granic obrony koniecznej, bo w jego opinii nie ma takich granic oraz za tym, że każdy młody człowiek w Polsce musi się nauczyć strzelać, po to, aby w przyszłości mógł bronić swojego domu, czy ochronić swoją rodzinę. – Tylko niewolnik nie może decydować i jemu nie wolno mieć broni. Gdyby w 1939 roku każdy Żyd miał pistolet i umiał się nim posługiwać, to Holokaust wyglądałby inaczej. Natomiast gdyby w budżecie państwa były pieniądze przeznaczone na służby specjalne, to oczyszczanie kraju z bandziorów byłoby prostsze, ale pieniędzy na ten cel się nie przeznacza i służby specjalne muszą kraść na swoje operacje. Jak pieniądze się znajdą, będziemy wymagali – zapewnia.

Jest czas na pytania, las rąk w mig rośnie w górę, na podpisywanie książki, i zdjęcia… Trudno się przebić, tłum otacza Korwina, wydaje się, że już wygrał, że nakłonił do swojej wizji, bo jest przekonany o tym, że mimo, „że nie zaliczy wszystkich kobiet, to i tak spróbować warto”, bo jak „przyjdzie kryzys to i tak przyznają mu rację”. W końcu KorWIN, KorWIN – skanduje jego elektorat.

» Tekst i fot. Małgorzata Bugaj-Martynowska oraz za www.prezydentkorwin.pl

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

, , , ,

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.
, , ,

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.
, , , ,

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.
, , ,

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.
, , ,

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.
, , ,

Premier zgadza się na głosowanie w sprawie drugiego referendum. Ale stawia warunek. Jaki?

Brytyjska premier Theresa May ostrzegła, że posłowie głosujący w drugim czytaniu przeciwko rządowemu projektowi ustawy o wyjściu z UE opowiedzieliby się za 'zatrzymaniem Brexitu'. Przedstawiła jednocześnie kompromisowe rozwiązania w proponowanym tekście.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

, , ,

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
, , ,

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.
, , ,

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

Brytyjski rząd formalnie uruchomił wczoraj system stworzony w celu rejestracji pobytu ok. 3,3 miliona obywateli UE, mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków. Proces jest bezpłatny, a na złożenie wniosku jest czas co najmniej do grudnia 2020 roku.
, , ,

NO!, NO!, NO!... Osiem scenariuszy dla Wielkiej Brytanii odrzuconych! Co dalej?

Członkowie Izby Gmin wieczorem głosowali nad ośmioma scenariuszami w sprawie brexitu. Po krótkiej przerwie ogłoszone zostały rezultaty, z których wynika, że żaden ze scenariuszy nie uzyskał większości głosów. Czyli chaosu w Wielkiej Brytanii ciąg dalszy.
, , ,

Nie można zdradzić 6 mln ludzi, którzy nie chcą Brexitu

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył dzisiaj podczas debaty w Parlamencie Europejskim, że w rozmowach o Brexicie nie można zapominać o głosach tych, którzy chcą pozostania Wielkiej Brytanii w UE, a których jest coraz więcej.
, , ,

"Odwołać Brexit". Brytyjczycy masowo podpisują petycję

Blisko 5 milionów Brytyjczyków podpisało się już pod petycją do Izby Gmin o wycofanie się z planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Zainteresowanie jest tak duże, że strona parlamentu wielokrotnie przestawała działać.

INFORMACJE I BIZNES

, , ,

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.
, , , ,

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.
, , ,

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.
, , ,

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.
, , ,

Premier zgadza się na głosowanie w sprawie drugiego referendum. Ale stawia warunek. Jaki?

Brytyjska premier Theresa May ostrzegła, że posłowie głosujący w drugim czytaniu przeciwko rządowemu projektowi ustawy o wyjściu z UE opowiedzieliby się za 'zatrzymaniem Brexitu'. Przedstawiła jednocześnie kompromisowe rozwiązania w proponowanym tekście.
, , ,

Premier May zgodziła się na rezygnację ze stanowiska

Negocjacje trwały sześć tygodniu i miały na celu wypracowanie kompromisu w kwestii umowy brexitowej, tak by poparła ją większość parlamentarzystów. Niestety rozmowy zakończyły się brakiem porozumienia.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

, , ,

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

Korzystanie z mediów cyfrowych i internetu daje szerokie możliwości, ale stwarza też zagrożenia, szczególnie dla młodych ludzi. Co drugi nastolatek zetknął się z hejtem w sieci, a co dziesiąty uprawia sexting, czyli zamieszcza intymne materiały w internecie.
, , , ,

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.
, , , , ,

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.
, , ,

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?
, , ,

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.
, , , ,

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

, , , ,

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą.
, , , ,

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.
, , , ,

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.
, , , ,

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.
, , , ,

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.
, , , ,

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Sharing is caring!