UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Pudel Trumpa

A Wielka Brytania opuszczając Unię Europejską staje się krajem drugorzędnym. Bez geopolitycznego znaczenia i pozycji. Wczesna wizyta premiery w Waszyngtonie i gorliwa próba potwierdzenia „specjalnych relacji” z USA była politycznym błędem, bo obnażyła desperację Wielkiej Brytanii, która ląduje na marginesie światowej polityki.

Wczesne spotkanie Theresy May z Donaldem Trumpem było politycznym i wizerunkowym błędem. Premiera Wielkiej Brytanii musi uważać, żeby nie powtórzyć katastrofalnej polityki Blaira.

Pomysł, żeby Theresa May jako pierwsza spotkała się z nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych mógł wydawać się dobry. Wepchanie się na przód kolejki światowych przywódców, czekających na audiencję w Białym Domu, to niemal brytyjska tradycja. A do tego jeszcze Donald Trump zna i w jakimś sensie darzy sympatią Wielką Brytanię. Co ma niebagatelne znaczenie w kontekście jego międzynarodowej ignorancji, nieznajomości innych krajów i niechęci do zagranicznych partnerów. Tym bardziej jego sympatia do Zjednoczonego Królestwa jest atutem Londynu. Oba kraje są również sojusznikami, a nowi liderzy powinni się spotkać osobiście. Jednak wyścig do uściśnięcia dłoni Trumpa był upokarzający, a samo piątkowe spotkanie politycznym i wizerunkowym błędem. 10 Downing Street mogło się wstrzymać, poczekać aż emocje po zaprzysiężeniu niepopularnego prezydenta opadną, a krytyka i oburzenie po jego wypowiedzi, że „tortury działają” i chętnie by je przywrócił, nieco przycichną. Nic by się nie stało, gdyby May odwiedziła Biały Dom w lutym. Na to nie pozwolił jednak neurotyczny stosunek Wielkiej Brytanii do USA, która w relacjach z Ameryką ma ten sam problem, co Izrael i Polska. Wszystkie te kraje i ich polityczni liderzy patrzą na Stany Zjednoczone przez różowe okulary, co często skutkuje błędną polityką i kończy się nadszarpnięciem wizerunku premierów i prezydentów. Ślepe oddanie Waszyngtonowi przysporzyło kłopotów Toniemu Blairowi i spowodowało, że Zjednoczone Królestwo przystąpiło do inwazji na Irak oraz Afganistan, co zrujnowało reputację Blaira. Były premier do dziś nie może zerwać łatki „amerykańskiego pudla”. Również Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller na własnej skórze odczuli, czym grozi gorliwa proamerykańska polityka. Mimo że polska opinia publiczna w kwestiach tortur nie jest tak stanowcza jak brytyjska, to jednak tajne więzienia CIA będą za polskimi liderami politycznymi ciągnęły się do końca ich karier. May musi być niezwykle ostrożna, żeby nie powtórzyć tych błędów, a także ominąć zupełnie nowe, nieznane polityczne rafy. To w końcu Donald Trump, a nie polityk wielkiego formatu jak Abraham Lincoln, Franklin Roosevelt, czy nawet sympatyczny Barack Obama. Każda sekunda spędzona w towarzystwie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych grozi niekontrolowanym politycznym wybuchem o olbrzymiej sile rażenia. Koszmar dla doradców, spin doctorów i PR-owców.

Zabawy z klownem

10 Downing Street doskonale zdawało sobie sprawę z wszelkich zagrożeń, czyhających na brytyjską premierę w Waszyngtonie. W końcu Trump wywraca do góry nogami wszelkie cywilizowane normy, burzy konwenanse i jest nieprzewidywalny, bo nie ma umysłu sformatowanego żadnymi koncepcjami filozoficznymi ani nawykami z pracy w polityce i służbach publicznych. Do tego nowy prezydent Stanów Zjednoczonych jest pogardzany w Wielkiej Brytanii i nic nie wskazuje no to, żeby stosunek opinii publicznej do Trumpa uległ zmianie. May rzuciła się na głęboką wodę i w jakimś sensie przetarła szlak innym liderom Zachodu, dla których spotkania z Trumpem są niezwykle niezręczne. Bo jak rozmawiać z politykiem, który łapie kobiety „za cipki”, sprzyja torturom, chce budować mur na granicy z Meksykiem, rozważa handlową wojnę z Chinami, wprowadzenie zakazu przyjazdu do Stanów Zjednoczonych muzułmanom i domaga się deportacji 11 milionów emigrantów? Jak prowadzić racjonalne rozmowy o polityce globalnej i stosunkach międzynarodowych z bigotem, seksistą i kłamcą, który zdolny jest do wszystkiego. Z niepoważnym celebrytą opierającym się na rasizmie i mizoginii, który nic nie wie o świecie. Jak budować koalicje i transatlantyckie stosunki z ignorantem i politycznym klaunem? W zderzeniu z nieprzewidywalnym Trumpem nawet niezobowiązująca rozmowa o pogodzie może być najeżona niebezpieczeństwami, bo otwiera możliwość przed prezydentem USA mówienia o spisku naukowców, kłamiących na temat zmian klimatycznych. Nie pomaga też fakt, że May nie ma w sobie ani krzty charyzmy i osobistego czaru. Spotkanie zimnej, niesympatycznej damy z odrażającym błaznem, to nie jest najlepszy sposób na budowanie wizerunku dla żadnej z tych osób. Mając to wszystko na uwadze, 10 Downing Street zdecydowało, że plusy przeważają nad minusami. Patrząc na to wszystko racjonalnie, Wielka Brytania musi nawiązać przyjazne stosunki z prezydentem Stanów Zjednoczonych bez względu na to, kto nim jest. Z perspektywy geopolitycznej zrozumienie Trumpa jest niezwykle istotne. Bo świat musi znaleźć odpowiedź na pytanie, jak ma wyglądać posthegemoniczny ład światowy, który zapewni możliwość mechanizmów akumulacji bez tworzenia nierównowag prowadzących do wojen. USA Donalda Trumpa zdaje się stawiać na wewnętrzną konsolidację i wykorzystanie resztek hegemonii. Na nowej geopolitycznej szachownicy, na marginesie Europy swoje miejsce musi znaleźć sobie także Wielka Brytania. Próba nawiązania „specjalnych relacji” z USA to niemal akt desperacji Londynu.

Wspólne przewodzenie światu

Theresa May zignorowała nawoływania, również z własnej partii, żeby zająć jasne stanowisko w kwestii tortur, wspomnieć o marszu kobiet na Waszyngton czy o katastrofalnych gospodarczych skutkach protekcjonizmu. Skupiła się na „wspólnych wartościach”, „szansach, pewności i odpowiedzialności specjalnych relacji w nowej erze” oraz „wspólnym przewodzeniu światu”. Czyli na typowych dyplomatycznych banałach. Z wyjątkiem „wspólnego przewodzenia”, co jest politycznym urojeniem. Nie tylko dlatego, że „specjalne relacje” między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią zawsze istotniejsze były dla Londynu i brytyjskiej klasy rządzącej niż dla Amerykanów, co zniekształca często polityczne strategie i prowadzi do błędnych decyzji 10 Downing Street, ale głównie dlatego, że Trump chce „Ameryki przede wszystkim”. Co w praktyce oznacza izolacjonizm i protekcjonizm. Dla Londynu to koszmar, bo postbrexitowa Wielka Brytania za wszelką cenę szuka korzystnych umów handlowych z dala od Europy. Co jest ekonomicznym błędem – gospodarcze interesy Zjednoczonego Królestwa są związane z kontynentem – ale polityczną koniecznością. Theresa May zdecydowała na całkowity Brexit i opuszczenie wspólnego rynku – musi więc straty zrekompensować na rynku globalnym. To desperacja, która stawia Zjednoczone Królestwo w kiepskiej pozycji negocjacyjnej z partnerami. Donald Trump, a przynajmniej jego doradcy, doskonale zdają sobie z tego sprawę i mimo uśmiechów oraz frazesów, swoją przewagę z premedytacją wykorzystają. W polityce nie ma sentymentów ani „specjalnych sojuszy”. Zwłaszcza w erze Trumpa i jego podobnych. W polityce międzynarodowej obserwujemy powrót do światowej polityki zasad „koncertu mocarstw” z elementami biznesowymi. Tworzenia politycznych „deali” opartych na egoistycznych interesach głównych wykonawców, już bez maskowania ich politycznymi wizjami i wspólnotami idei jak w ostatnich dekadach. Darwinizm bez pudru. Bez pozorów i grzecznych konsultacji z krajami drugorzędnymi. A Wielka Brytania opuszczając Unię Europejską staje się krajem drugorzędnym. Bez geopolitycznego znaczenia i pozycji. Co tylko jeszcze bardziej uświadamia, jaką katastrofą było lipcowe głosowanie i jak bardzo niebezpieczna jest polityka Theresy May. Wczesna wizyta premiery w Waszyngtonie i gorliwa próba potwierdzenia „specjalnych relacji” z USA była politycznym błędem, bo obnażyła desperację Wielkiej Brytanii, która ląduje na marginesie światowej polityki.

Autor | Radosław Zapałowski

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!