Polityka rządu brytyjskiego przymusza ludzi do ubiegania się o zasiłki i poszukiwania pracy za pomocą aplikacji w internecie.

Rządowy program został skrytykowany przez organizację Citizens Advice Scotland, która sugeruje, że cyfrowa strategia powinna służyć jako wsparcie przy poszukiwaniu pracy, a nie jak chce rząd obowiązku. Okazuje się, że osoby które chcą skorzystać z świadczeń muszą wypełnić formularz w internecie. Rzeczniczka organizacji Sarah Beattie-Smith powiedziała, że: „Proces zmuszania ludzi do korzystania z Internetu wpisuje się niestety w politykę głębokich cięć i istotnych zmian, które zostały wprowadzone do systemu opieki społecznej.” Rzeczniczka dodała również, że osoby które są uprawnione do świadczeń powinny mieć dostęp do nich, w taki sposób, który odpowiada ich potrzebom. Jak podkreśliła: „To kolejny krok w trudnym procesie zmian, który może okazać się katastrofalny dla najbardziej zagrożonych ludzi w naszym społeczeństwie.”

Rząd odpiera zarzuty tłumacząc, że system ma służyć jedynie identyfikacji osób, które potrzebują dodatkowej pomocy, a jeśli ktoś nie może przejść trybu online wciąż może skontaktować się z centralą telefoniczne za darmo. Poza tym osoby, które poszukują pracy mogą nadal korzystać z punktów dostępu do internetu w urzędach pracy.

db
Fot: Fotolia

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *