60-letni Brytyjczyk przez siedem lat pobierał zasiłek deklarując, że jest zbyt chory, aby pracować. Przez cały ten okres Mark Barnes zarabiał, wykonując ciężką fizyczną pracę, a udowodniło to nagranie  z ukrytej kamery.  Mężczyzna został skazany na 12 miesięcy prac społecznych. Haniebny proceder miał miejsce w angielskim hrabstwie Lancashire.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Po anonimowym zgłoszeniu, urzędnicy z brytyjskiego ministerstwa ds. pracy i emerytur zainstalowali na posesji podejrzanego ukrytą kamerę. Ta nagrała Barnesa, kiedy rąbał, a następnie przewoził taczkami ciężkie kawałki drewna. W ten sposób zarabiał tygodniowo 70 funtów.

Mężczyzna od siedmiu lat pobierał od państwa liczne zapomogi, które każdego roku przynosiły mu 30 tys. funtów dochodu. Łącznie 60-latek pobrał z publicznej kasy ponad 200 tys. funtów zasiłku.

Brytyjczyk przyznał się już do składania fałszywych zeznań i został skazany na 12 miesięcy prac społecznych. Ponadto ministerstwo ds. pracy i emerytur zapowiada, że będzie domagało się zwrotu przywłaszczonych przez mężczyznę pieniędzy.

(md) | Goniec.com

goniec_150

Sharing is caring!