„Przestań krzyczeć, zamknij się, zamknij się albo cię zabiję.”

» Damian Biliński | Źródło: news.stv.tv

Polak, Krzysztof Druzgała, usłyszał wyrok za próbę gwałtu na kobiecie w dzielnicy Leith w Edynburgu. Sędzia wymierzył Polakowi karę 7 lat pozbawienia wolności. Krzysztof Druzgała, najprawdopodobniej zostanie deportowany do Polski.

__________________________________________________________________________________________

Krzysztof Druzgała, po przyjeździe do Szkocji, czasu nie marnował. Szybko znalazł pracę w kuchni. Jednak po zaledwie 25 dniach spędzonych na emigracji dopuścił się obrzydliwego czynu. Po wyjściu z autobusu upatrzył sobie kobietę, zaczął śledzić, a następnie postanowił kobietę zgwałcić. Chciał ofiarę powalić na ziemię, a gdy ta zaczęła krzyczeć i wzywać pomoc, oprawca pięścią uderzył kobietę w twarz. Powiedział również: „Przestań krzyczeć, zamknij się, zamknij się albo cię zabiję.” Jednak 20-latka zachowała zimną krew i najpierw kopnęła zboczeńca w krocze, a następnie uciekła do budynku, w którym pracowała i zatrzasnęła drzwi. Była tak roztrzęsiona, że przez kilka minut nie potrafiła opowiedzieć o zdarzeniu swoim kolegom z pracy, którzy jak się okazuje, słyszeli krzyki, ale myśląc, że to wybryki młodzieży, pogłośnili radio.

Ostatecznie Polaka, niedoszłego gwałciciela, złapano, między innymi przy pomocy kamer CCTV. Dowodami w sprawie były także próbki DNA spod paznokci, oraz liczne ślady pozostawione na odzieży kobiety. Sędzia Burns ogłaszając wyrok powiedział, że tłumaczenie się jakoby alkohol był przyczyną tego przestępstwa nie ma znaczenia. Dodał również, że przez tak okrutny atak, skrzywdzonej kobiecie ślad w psychice najprawdopodobniej zostanie już na zawsze.

Sharing is caring!