Prześladowania seksualne w szkołach oraz cyberprzemoc

Młode kobiety zamieszkujące północne rejony kraju i obszary Midlands są szczególnie podatne na prześladowania seksualne w szkołach oraz cyberprzemoc – pokazują najnowsze wyniki badań.

Naukowcy rozmawiali z 103 Brytyjkami w wieku 10-24 z różnych obszarów Anglii i Walii i z różnych środowisk społecznych. Brali pod uwagę biedę  w rodzinie, w której wychowywało się dziecko, średnią długość życia, liczbę nastoletnich ciąż oraz wyniki egzaminów. Z ich obserwacji wynika, że istnieje wyraźny kontrast pomiędzy poszczególnymi regionami.

Najsłabsze wyniki uzyskały kobiety z Middlesbrough z północnego Yorkshire. To właśnie tam co piąta z przebadanych uczennic padła ofiarą nieodpowiedniego zachowania ze strony kolegów ze szkoły.

Okazało się też, że 9 na 10 najgorszych miejsc przypadło na duże regiony uprzemysłowione na północy kraju i w regionie Midlands, łącznie z Blackpool, Manchester, Nottingham i Liverpool.

Z kolei aż 8 na 10 najlepszych miejsc do życia jest na południu i południowym wschodzie, między innymi w Chiltern w hrabstwie Buckinghamshire, Wokingham w hrabstwie Berkshire oraz Mole Valley, Elmbridge, Epsom, Ewell w hrabstwie Surrey. W zestawieniu wygrała jednak dzielnica Waverly w Surrey w południowo wschodniej Anglii.

– Otrzymane wyniki są bardzo niepokojące – powiedziała Lucy Russell, współautorka badania Plan International UK. Apeluje ona do rządu o podjęcie odpowiednich kroków ku eliminacji nierówności pomiędzy rejonami. Według niej, Wielka Brytania nie spełnia swojego obowiązku, jakimi jest zapewnienie dorastającym kobietom możliwie najlepszych warunków do życia oraz nauki.

– Dziewczęta z północy i rejonu Midlands bardzo często skarżyły się, że są prześladowane w szkołach każdego dnia, wyzywane, obmacywane i wykorzystywane seksualnie. W swoich szkołach nie czują się bezpiecznie. Ponadto, wyidealizowany wizerunek kobiety ukazywanej w mediach społecznościowych i w prasie sprawia, że te młode dziewczyny przestają akceptować swoje ciała.

Plan International jest międzynarodową organizacją zajmującą się prawami kobiet w Ameryce Południowej, Afryce i  Azji. Po raz pierwszy zbadali sytuację kobiet w Wielkiej Brytanii.

(olz) | Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!