Mężczyzna w stroju Spidermana pomaga bezinteresownie bezdomnym w Birmingham. 20-latek kupuje kanapki, a następnie rozdaje je trzy razy w ciągu tygodnia między godziną 21:00 a 24:00 napotkanym potrzebującym. Jak informuje „Daily Mail” młody mężczyzna ogłosił, że nie zamierza się nigdy ujawniać.

_________________________________________________________________________________________________________________________

– Ludzie zawsze mówią, że wyglądam jak Peter Parker (bohater komiksu Marvela, który był Spidermanem – przyp. red.), kiedy zakładam swoje okulary – tłumaczy. – Gdy rozdaję kanapki potrzebującym widzę ich radość i uśmiech. Ci, którzy mnie mijają proszą o zdjęcie, a kiedy mówię im co robię stwierdzają, że to fajne i deklarują, że też chcą pomagać. Pytają nawet czy nie dołożyć się do zakupu kanapek, ja jednak mam wystarczająco funduszy –  kontynuuje.

Mężczyzna tłumaczy również, że od 17. roku życia działał w organizacji, która pomagała potrzebującym i działalność tak mu się spodobała, że postanowił to samo robić w przebraniu. Ma to zwrócić uwagę na jego działania, zachęcając tym samym innych do pomocy. Jego poczynania można śledzić poprzez jego profil na Twitterze, gdzie działa jako @BrumSpiderman.

(ml) | Goniec.com
Fot | Fot. Twitter / @BrumSpiderman

goniec_150

Sharing is caring!