» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.br.de

Sukces bawarskich browarów w 2014 roku! Po raz pierwszy w Bawarii zostało wyprodukowane więcej piwa niż w Nadrenii Północnej-Westfalii. Tak więc teraz Bawaria jest liderem wśród wszystkich bundeslandów.

_____________________________________________________________________________________________________________

Piwo należy bez wątpienia do Bawarii. Żeby pokonać do tej pory panującego lidera browary z Nadrenii Północnej-Westfalii Bawarczycy wyprodukowali w zeszłym roku 22,8 mln hektolitrów piwa ustawiając nowy rekord. Jest to wzrost o 500 tysięcy hektolitrów w stosunku do roku poprzedniego. W czasie trwania Zielonego Tygodnia w Berlinie minister rolnictwa Helmut Brunner przedstawił najnowsze dane na ten temat.

Powód dobrego wyniku to przede wszystkim duże zapotrzebowanie na bawarskie piwo za granicą. Bawarskie piwo jest przebojem eksportowym i zdobywa coraz większą popularność. Piwo z Bawarii ma dobrą reputację na całym świecie. Właśnie z tego powodu zapewnienie oryginalności piwa w tym ochrona nazwy i miejsca pochodzenie jest bardzo ważna, powiedział minister Brunner. Żaden inny produkt nie jest tak ważny dla Bawarii i bawarskiego stylu życia jak piwo. (Nawet BMW).

Puchar Świata miał wpływ na zwiększenie sprzedaży
Również w Niemczech znowu pije się więcej piwa i w przeciwieństwie do lat uprzedni, gdy sprzedaż zmniejszała się, jak pokazują liczby teraz ponownie rośnie. Eksperci mają również inne wyjaśnienie. A mianowicie uważają, że za wzrost sprzedaży odpowiedzialne są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2014, a sukces piłkarski dodatkowo zwiększa zużycie piwa.

Sukces opiera się również według ministra rolnictwa na tym, że piwo produkowane jest z zachowaniem norm prawnych z 1516 roku tzw. Reinheitsgebot (Bawarskie Prawo Czystości). Według w tym dokumencie zawartych reguł do produkcji piwa może zostać użyta tylko woda, chmiel, jęczmień i drożdże. W Bawarii znajduje się około 600 browarów i produkuje się tutaj około 40 typów piwa.