Premier wzywa do zjednoczenia z braćmi muzułmanami

Choć zabrzmi to nieco zaskakująco, ale premier brytyjskiego rządu David Cameron, zaapelował do przywódców chrześcijańskich, by w obliczu ataków terrorystycznych w Europie „zjednoczyli się ze swoimi braćmi muzułmanami, by walczyć przeciwko ekstremizmowi” – informuje dziennik „The Guardian”.

David Cameron przemawiając podczas przedświątecznego przyjęcia na Downing Street, stwierdził, że czasy, w których żyjemy, są „mroczne i trudne”, w związku z czym konieczne jest zsolidaryzowanie się przeciwko radykalizmowi.

„To wielka walka, do której musimy się przyłączyć. (…) Nasi bracia i siostry muzułmanie oczekują naszej pomocy. Powinniśmy im pomóc walczyć z ekstremizmem, musimy zbudować silniejsze i bardziej zintegrowane społeczności, gdzie radykalizacja ludzi nie będzie miała racji bytu”. – powiedział premier Cameron.

Po wtorkowych atakach terrorystycznych w Brukseli, w których zginęły 34 osoby a blisko 200 zostało rannych, premier David Cameron oświadczył: „nigdy nie pozwolimy, by terroryści zwyciężyli”.

„Nasze wartości są o wiele mocniejsze, o wiele bardziej atrakcyjne niż te, które dżihadyści mają do zaoferowania. Wątpienie w wierze nie jest wcale oznaką słabości. Czyni ją silniejszą. Więcej w nas racjonalizmu niż ekstremizmu, ale nie umniejsza to naszej gorliwości” – dodał premier Wielkiej Brytanii.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!