Premier May zapewniła mnie, że dołoży starań, by Polacy byli bezpieczni

„Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapewniła mnie w rozmowie telefonicznej, że jej rząd dołoży wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo Polakom mieszkających na Wyspach” – poinformowała premier Beata Szydło w wystąpieniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

W swoim wystąpieniu szefowa polskiego rządu odniosła się do niedawnych ataków, m.in. dwóch pobić polskich obywateli mieszkających w Wielkiej Brytanii, wskutek których zmarł jeden Polak, a trzech zostało rannych. „Te haniebne incydenty nie powinny się były nigdy wydarzyć, nie powinny mieć miejsca. Robimy wszystko, żeby je wyjaśnić” – podkreśliła.

Premier poinformowała też, że wczoraj rozmawiała na ten temat przez telefon ze swoją brytyjską odpowiedniczką Theresą May.

„Powtórzyłam jej to, o czym mówiłam jej już tutaj, kiedy była w Warszawie, że zależy nam na tym, żeby bezpieczeństwo naszych rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii było zapewnione. Pani premier zapewniła, że nie tylko wyjaśnią to, co się wydarzyło, ale przede wszystkim dołożą wszelkich starań, byście państwo byli bezpieczni” – relacjonowała Beata Szydło.

Zwracając się do Polaków Szydło zaznaczyła, że mogą oni być pewni, że ich bezpieczeństwo „dla nas, dla polskiego rządu, dla mnie osobiście (…), bez względu na to, czy mieszkają tutaj w Polsce, czy mieszkają poza granicami naszego kraju, jest najważniejsze”.

„Zrobimy wszystko, ażeby nie tylko wyjaśnić to, co wydarzyło się w Wielkiej Brytanii, ale aby przede wszystkim Polacy, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, pracują w Wielkiej Brytanii, czuli się bezpiecznie” – zapowiedziała premier.

Open Magazyn | na podstawie (PAP)

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA