Prawie pół miliona uchodźców trafi do Wielkiej Brytanii?

Organizacja Migration Watch ostrzega, że do roku 2020 nawet 4,8 mln osób może trafić do Europy w poszukiwaniu azylu. Zdaniem specjalistów, do Wielkiej Brytanii może trafić nawet 5-10 proc. z tej grupy – informuje „Daily Mirror”.

Prawie 500 tys. uchodźców i ich dzieci może trafić na Wyspy do roku 2020 – uprzedza Migration Watch. – UK być może będzie musiało zmierzyć się z drugą falą uchodźców z Europy w nadchodzących latach. Podczas gdy pierwsza część azylantów w dużej mierze ominęła Wielką Brytanię, druga może w znaczący sposób wpłynąć na już i tak przeludnione Wyspy – twierdzi lord Deddington.

Jak wynika z danych zebranych przez Eurostat, nawet 968 tys. uchodźców otrzyma gwarancję azylu lub ochrony w 2015 roku oraz w pierwszych miesiącach tego roku. Przyjmuje się, że każda osoba, która otrzyma azyl w Europie, będzie chciała sprowadzić tu członków swojej rodziny, których liczba waha się między 4 a 8 osób – czytamy na mirror.co.uk.

Jeśli założymy tę najbardziej korzystną opcję, że azylant sprowadzi czterech krewnych, na przestrzeni lat liczba uchodźców na Starym Kontynencie może sięgnąć nawet 4,8 mln osób.

Eksperci z Migration Watch przyjęli, że część z nich po uzyskaniu obywatelstwa unijnego kraju po około pięciu latach pobytu, w ramach swobodnego przepływu ludzi na terytorium UE, będzie chciała dalej migrować. 5-10 proc., które ma trafić na Wyspy to zatem między 240 a 480 tys. ludzi.

(ml) | Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!