Praca z Facebooka

Portale społecznościowe to nie tylko wygodny sposób komunikowania się prywatnie, ale też doskonałe narzędzie marketingowe. Na Facebooku, Twitterze czy LinkedIn firmy promują się i swoje produkty, a także prowadzą rekrutację. Im większa firma, tym lepiej wykorzystuje możliwości, jakie stwarzają media społecznościowe.

Zagadnieniu przyjrzał się bliżej brytyjski Urząd Statystyczny – Office for National Statistics, ankietując brytyjskie fimy. Opublikowany raport pt. „E-Commerce and ICT Activity, 2012” udowadnia, że rekrutacja pracowników jest piątym najpopularniejszym powodem wykorzystywania mediów społecznościowych. W ankiecie wzięło udział aż 7700 brytyjskich firm.

Ponad 33% z nich używało mediów społecznościowych w 2012 roku ze względów wizerunkowych, aby zapoznać klientów z nowymi produktami. 23,4 % firm za pomocą mediów społecznościowych zdobywało opinie klientów, oceny oraz zapytania. Dla 15,9% firm media społecznościowe były doskonałą platformą do wymiany opinii i wiedzy wewnątrz firmy. 12,9% firm wykorzystywało te media do nawiązania i utrzymania współpracy z partnerami biznesowymi i innymi organizacjami. Wreszcie 11,7 firm na mediach społecznościowych prowadziło rekrutację.

Wyniki tych badań zgodne są z innymi raportem, ogłoszonym w zeszłym tygodniu przez firmę rekrutacyjną Kelly Services, a podającym, że około 11% pracowników w Wielkiej Brytanii zdobywa pracę za pomocą mediów społecznościowych.

Ciekawą prawidłowością jest, że im większa firma, tym częściej korzysta z mediów społecznościowych w rekrutacji. Oto zestawienie:

·         firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników – 9,9%

·         firmy zatrudniające od 50 do 249 pracowników – 18,7%

·         firmy zatrudniające od 250 do 999 pracowników – 28,3%

·         firmy zatrudniające powyżej 1000 pracowników – 44%.

Warto więc wziąć pod uwagę te fakty, szukając pracy w Wielkiej Brytanii. Pierwszym krokiem jest zadbanie o bardziej profesjonalny wygląd własnego profilu czyli usunięcie kompromitujących zdjęć, materiałów wideo czy komentarzy na Facebooku. W przypadku zawodów i stanowisk „z wyższej półki” warto pokusić się o założenie profesjonalnego profilu na LinkedIn.com. Kolejnym krokiem jest śledzenie dużych firm na danych mediach społecznościowych, obserwowanie ich wpisów i odpowiednie reagowanie na informacje o rekrutacji. Bez sensu jest wysyłanie prywatnych wiadomości do administratora Fanpage’u danej firmy, jeśli wyraźnie napisano w ogłoszeniu, jak i gdzie wysyłać aplikacje. Jeśli zależy Ci na pracy w konkretnej firmie, warto jest mądrze komentować wpisy, dając się w ten sposób zauważyć.

Przy okazji uczulamy, że Facebook może być powodem utraty pracy. Niestosowne komentarze, uwagi na temat klientów czy nawet omawianie pewnych zagadnień ze współpracownikami na ogólnie dostępnym profilu zamiast w wiadomości prywatnej były powodami zwolnień już niejednego pracownika, zarówno w UK, jak i w Stanach czy nawet w Polsce.

emka | Twój Sukces

Twoj Sukces_150

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA