» Dorota Kosko

Kamil Stoch w końcu na najwyższym stopniu podium! Kropkę nad i postawił skokiem w drugiej serii na odległość 133 metrów, uzyskując łączną notę w postaci 276,2 punktów. Drugie miejsce w konkursie zajął Stefan Kraft, na trzecim miejscu uplasował się Sewerin Freud.

____________________________________________________________________________________________________________________

Nasz mistrz był liderem po pierwszej serii. Dzięki skokowi na odległość 134 metrów i nocie 137,4, Kamil Stoch wyprzedził Stefana Krafta i Petera Prevca.

Pozostali polscy skoczkowie również pokazali się z dobrej strony na konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Do drugiej serii zakwalifikował się Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł. Nie powiodło się niestety Krzysztofowi Miętusowi i Stanisławowi Bieli, którzy po słabych skokach zakończyli konkurs na starcie w pierwszej serii.

We wczorajszym drużynowym konkursie nasi zawodnicy nie mieli tyle szczęścia i tylko dzięki dalekim skokom Kamila Stocha zajęli 5 miejsce. Oprócz wspaniałego Stocha, Polskę reprezentowali także: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki. Pierwsze miejsce w drużynowej konkurencji zajęli Niemcy, na podium stanęli także Austriacy i Słoweńcy.