Ponowne referendum w sprawie Brexitu w lutym lub marcu?

Grupa przeciwników Brexitu rozpoczęła kampanię mającą na celu rozpisanie kolejnego referendum, które mogłoby powstrzymać wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Zdaniem oponentów Brexitu, opuszczenie przez Londyn Wspólnoty to największy błąd popełniony przez Wielką Brytanię od czasów II wojny światowej.

Członkowie kampanii „Best for Britain”, wzywający do powtórzenia referendum, chcą, by głosowanie odbyło się na początku przyszłego roku. Zdaniem grupy UE miałaby pozwolić Wielkiej Brytanii na zorganizowanie kolejnego referendum najpóźniej w lutym albo w marcu.

„Best for Britain” twierdzi, że obie strony debaty na temat Brexitu powinny przyjąć z zadowoleniem zwołanie kolejnego referendum, a problem wyjścia ze Wspólnoty zabiera czas i energię potrzebne do rozwiązywania innych politycznych dylematów.

„Naród zlecił rządowi prowadzenie negocjacji w sprawie wyjścia z UE, teraz rząd ma obowiązek udzielenia społeczeństwu odpowiedzi: jakie warunki otrzymał, czy będzie nam lepiej, czy gorzej” – oznajmił szef inicjatywy Mark Malloch Brown.

Kampania zainicjowana przez „Best for Britain” ma na celu przekonanie konserwatystów i laburzystów do wsparcia jej żądań w sprawie zwołania referendum. Grupa przeznaczy 500 tys. funtów na bilbordy, reklamy w gazetach i mediach społecznościowych, mające zachęcić społeczeństwo do zmiany zdania w sprawie Brexitu.

Premier Theresa May wielokrotnie wykluczała możliwość zwołania kolejnego referendum, zapewniając, że Wielka Brytania opuści UE w marcu przyszłego roku.

Źródło | PAP

SZUKASZ PRACY W SZKOCJI?
ZMIEŃ KIERUNEK – NA SIEBIE!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!