Ponad 80 proc. lekarzy w Anglii wykazuje objawy… chorób psychicznych

Niemal połowa angielskich lekarzy ukrywa niepokojące informacje na temat stanu swojego zdrowia psychicznego – wynika z raportu przygotowanego przez pracowników Cardiff University. Co więcej, ponad 80 proc. badanych medyków doświadczyło objawów charakterystycznych dla chorób psychicznych, ale tylko 40 proc. z nich przyznało się do tego przed przełożonymi.

Dane opublikowane przez walijskich naukowców pochodzą m.in. z anonimowego badania ankietowego, w którym wzięło udział 2 tys. lekarzy. Oprócz szokujących wyników na temat kondycji psychicznej medyków, niepokoi fakt, że większość z nich ukrywa swoje problemy, zamiast poszukiwać pomocy.

Jak twierdzą autorzy opracowania, jest to efekt obawy o przyszłość swojej kariery w branży i presji związanej z zawodowym współzawodnictwem. Stres, odbijający się na stanie psychicznym lekarzy, nasilają także cięcia w służbie zdrowia, kryzys rekrutacyjny, mobbing, rosnące wymagania pracodawców oraz spadek jakości warunków zatrudnienia.

– Ogólne wrażenie, jakie wynieśliśmy z rozmów z lekarzami, było takie, że zwiększa się presja zawodowa i wymagany wkład pracy, w efekcie czego pracownicy służby zdrowia nie są w stanie wypełniać swoich obowiązków w sposób efektywny oraz z zachowaniem niezbędnych norm bezpieczeństwa – mówi prof. Debbie Cohen, autorka badania.

Niedawno w UK pojawiło się inne opracowanie, z którego wynika, że większość z 38 lekarzy, którzy popełnili samobójstwo w okresie od początku 2012 do końca 2014 r., cierpiało na zaburzenia psychotyczne, najczęściej o charakterze depresyjnym. Ośmiu z nich „ratowało się” alkoholem lub narkotykami, a jedynie dwóch zdecydowało się na rezygnację z pracy z powodu kłopotów ze zdrowiem.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

STYL I KULTURA

/Autor

Jak zostać dawcą szpiku

Pobranie szpiku jest bezpieczne ale wiąże się z paroma niedogodnościami związanymi z przeszczepieniem. Jednak nie są one zbyt dotkliwe. Przy pobraniu komórek macierzystych z krwi obwodowej trzeba się liczyć z jednodniową wizytą w klinice pobrania.