» Marcin Kuna

Jak podaje portal stooq.pl polscy specjaliści są już zaangażowani w około 23 projekty kosmiczne. Są to dane opublikowane niedawno przez Ministerstwo Gospodarki. Jak można sobie wyobrazić, polscy inżynierowie i naukowcy są bardzo cenieni w przemyśle kosmicznym ze względu na wydajność ich pracy i często rewolucyjne rozwiązania.

_____________________________________________________________________________________________________________

Polacy pracują między innymi nad projektami zaawansowanej nawigacji satelitarnej czy całej gamy map satelitarnych. Mają one umożliwić nie tylko poprawę precyzji tradycyjnej nawigacji GPS, ale także modernizacje technologii telekomunikacyjnych.

Mapy i nawigacje są wykorzystywane zarówno przez osoby planujące podróże, jak i przez instytucje, które tworzą system wczesnego ostrzegania. Specjalistycznymi mapami satelitarnymi są także zainteresowane firmy transportowe – Paweł Wojtkiewicz, Związek Pracodawców Przemysłu Kosmicznego.

Stopniowy postęp i wprowadzanie kolejnych modernizacji w polskim przemyśle kosmicznym jest możliwy między innymi dzięki Europejskiej Agencji Kosmicznej do której Polska dołączyła pod koniec 2013 roku.