Polski barman uratował życie Irlandczykowi.

Pracujący w barze w Kilkenny Michał Mokrzycki uratował życie 52-letniemu Irlandczykowi, który zasłabł podczas wizyty w lokalu. W podziękowaniu za błyskawiczną, bezinteresowną pomoc Polak otrzymał vouchery na lot do Polski, by mógł zobaczyć się z rodziną.

O zdarzeniu poinformował tygodnik „Kilkenny People”. Jak podaje gazeta, do incydentu doszło w czwartek wieczorem w lokalnym pubie. Jeden z klientów lokalu, Irlandczyk Mick Gahan, niespodziewanie upadł na podłogę. Stojący za barem Polak zareagował natychmiast – podbiegł do leżącego mężczyzny i rozpoczął reanimację.

Według relacji świadków, Irlandczyk miał typowe objawy zawału – nie oddychał, a jego serce przestało pracować. Polak przyznaje, że wykonując masaż serca słyszał trzeszczące żebra poszkodowanego i bał się, że zamiast pomóc, zrobi mu krzywdę.

„Pomyślałem, że jeśli robię coś nie tak, jak powinienem, mogę go zabić” – mówi Michał.

Mimo obaw Polaka, akcja reanimacyjna zakończyła się sukcesem. Irlandczyk został przewieziony do szpitala karetką. Zapadł w śpiączkę, z której wybudził się po 4 dniach.

Gdy doszedł do siebie, wspólnie z rodziną spotkał się z Michałem. W ramach podziękowania za heroiczną walkę o jego życie podarował mu vouchery na bezpłatny lot do Polski, by ten mógł odwiedzić bliskich pozostawionych w ojczyźnie.

Tygodnik „Kilkenny People” zauważa, że Irlandczyk miał mnóstwo szczęścia. „Zaledwie 2 proc. osób, które doznają zawału, udaje się uratować poza szpitalem” – podaje gazeta.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA