Polska rodzina więziła swojego rodaka, biła i zastraszała!

Polak zwabiony obietnicą dobrej pracy został „współczesnym niewolnikiem” w Wielkiej Brytanii. Najsmutniejsze w historii jest fakt, że padł ofiarą własnych rodaków.

46-letni Polak przyleciał do Liverpoolu 5 lat temu. Prosto z lotniska trafił do polskiej rodziny w Bolton. Na wstępie skonfiskowano Polakowi wszystkie dokumenty, a następnie przyuczono do „zawodu”. Mężczyzna został niewolnikiem, a jego traktowanie zwyczajnie wykraczało poza prawo. Polak był zastraszany, bity i więziony. Swoją ciężką niewolniczą pracę wykonywał pod przymusem i przed obawą skończenia życia w leśnym dole, bowiem rodzina groziła mężczyźnie „zakopaniem w lesie”.

Mężczyzna kilkakrotnie próbował zbiec z miejsca pracy, jednak za każdym razem jeden z braci nieludzkiej rodziny łapał mężczyznę odwoził na miejsce, a następnie karał biciem. Według doniesień medialnych, Polak nie otrzymywał ani wynagrodzenia ani żywności, a jedynym podziękowaniem za prace miała być butelka wina.

Na szczęście, więziony Polak, podczas pracy spadł z drabiny i złamał kostkę. Wizyta w szpitalu, zaniepokoiła personel medyczny, który odkrył, że pacjent przez kilka lat był więziony i brutalnie traktowany przez rodzinę. Wezwana policja uwolniła prześladowanego Polaka.

„Trudno sobie wyobrazić cierpienia psychicznego, jakie doznał ten człowiek przez cały okres przebywania u rodziny. Kazano mu harować dzień po dniu, nie traktując go jak istoty ludzkiej i wciąż się nad nim znęcając, każąc ponadto wierzyć, że jest całkowicie kontrolowany i nie ma dla niego żadnej ucieczki” – skomentował detektyw Christopher Mossop.

W przestępczym procederze brali udział dwaj bracia wraz z matką. Sąd skazał Damiana Siwaka na 3 lata i 4 miesiące pozbawienia wolności, a Krystian i 47-letnia Rozalia Siwakowie otrzymali po 2 lata i 3 miesiące kary pozbawienia wolności. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że sąd całą rodzinę potraktował dość łagodnie.

OM | Open Magazyn.pl
Źródło | „Manchester Evening News”
Fot: Krystian, Rozalia i Damian Siwakowie z Bolton

Wyślij szybką wiadomość

4 + 4 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!