Polska pójdzie śladem Brexitu?

– To była dobra decyzja, będąca odpowiedzią na skostniałe unijne struktury i butę brukselskich biurokratów. Teraz przed nami nowe perspektywy – mówią o Brexicie i jego skutkach członkowie brytyjskiej Partii Konserwatywnej, poseł Izby Gmin Daniel Kawczyński oraz Przemek Skwirczynski, twórca grupy Poles for Britain. Obaj niebawem udadzą się do Polski, gdzie spotkają się z tamtejszymi eurosceptykami. Z politykami rozmawia Dariusz Dzikowski.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Rozmowa z Przemkiem Skwirczynskim, twórcą grupy Poles for Britain.

Proszę wyjaśnić, jaki jest cel waszej wizyty w Warszawie?
– W trakcie brytyjskiej kampanii referendalnej poprzedzającej głosowanie w sprawie Brexitu założyłem polską grupę przy Vote Leave pod nazwą Poles for Britain. Jej honorowym patronem został zwolennik wyjścia z Unii poseł Daniel Kawczyński i od tego czasu nasza współpraca się zacieśniła. W ubiegłorocznych wyborach do polskiego sejmu startowałem z listy KORWiN, dzięki czemu nawiązałem kontakty z krajowym środowiskiem eurosceptyków. Po wygranej w brytyjskim referendum nam, jako przedstawicielom Polonii, wydaje się naturalne, że powinniśmy podzielić się zdobytymi doświadczeniami z podobnie myślącymi politykami w Polsce. Stąd pomysł wyjazdu do Warszawy – żeby się bliżej poznać i nawiązać współpracę. Chcemy rozpocząć prawdziwą debatę o kosztach i zyskach członkostwa w Unii, której próżno szukać w polskich mediach.

Z kim będziecie rozmawiać?
– Spotkamy się z Parlamentarnym Zespołem Eurosceptycznym, składającym się z posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz KUKIZ’15. PiS jest bratnią formacją Partii Konserwatywnej, obie są w tej samej europarlamentarnej grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, więc powinniśmy znaleźć wspólny język.

Według pana, nad Wisłą jest dużo eurosceptyków?
– Na pewno jest wielu eurorealistów, chcących odwrócenia postępującej federalizacji Unii. Kiedy Polska stanie się płatnikiem netto do budżetu Wspólnoty, większość tych ludzi opowie się za wyjściem z jej struktur i przypuszczalnie za wejściem do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA) lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), co pozwoli na kontynuację bezcłowego handlu i być może swobodnego przepływu ludzi (w przypadku tej pierwszej opcji), ale bez tego całego autorytarnego nonsensu Brukseli.


Rozmowa z Danielem Kawczyńskim, jedynym posłem polskiego pochodzenia w brytyjskim parlamencie.

Decyzja o Brexicie była słuszna?
– Brytyjski naród i rząd byli zainteresowani renegocjacją umów i pozostaniem we Wspólnocie, a premier David Cameron prowadził na ten temat rozmowy we wszystkich stolicach państw członkowskich. Niestety, Unia nie poszła na żadne ustępstwa i to właśnie jej nieugiętość skutkowała Brexitem. Jednym z głównych problemów jest dla nas niekontrolowana imigracja, która ponadproporcjonalnie obciąża Wielką Brytanię w porównaniu do innych krajów. Ponadto, od czasu przystąpienia do UE w 1972 roku, UK, w przeliczeniu na stawki z 2015 roku, wpłaciła do unijnego budżetu 170 miliardów funtów netto. Mimo tego Bruksela nadal uważała, że może nami zarządzać.

Już nie będzie.
– I chwała Bogu. Wrócimy do tradycyjnego formatu, który uczynił nas wielką potęgą, czyli do umów bilateralnych z krajami całego świata, bez ograniczania się do Europy. Wykorzystamy istniejącą już Wspólnotę Narodów i odbudujemy stosunki z państwami byłego Imperium, wśród których jest wiele silnych gospodarek, jak Kanada i Australia, oraz wschodzących rynków, choćby Indie czy Nigeria. Pomimo tego, że jesteśmy lokomotywą Europy – w tym roku wytworzyliśmy więcej miejsc pracy niż reszta Unii razem wzięta – to negocjacje umów międzynarodowych prowadzili brukselscy urzędnicy, co zwykle było dla nas bardzo niefortunne. Szczególnie często weto zgłaszała Francja, która nie chciała słyszeć o umowach handlowych z krajami Wspólnoty Narodów ze względu na ochronę własnych producentów, głównie z sektora rolniczego. Teraz będziemy mogli działać globalnie, w nieskrępowany sposób, tym bardziej, że nasz eksport do UE z roku na rok się zmniejszał.

Premier Theresa May ogłosiła, że Brexit nastąpi wiosną 2019 roku…
– …czyli dwa lata po uruchomieniu Artykułu 50. Podejmiemy próbę negocjacji handlowej umowy bilateralnej z UE, ponieważ najprawdopodobniej, przez nieustępliwość Brukseli, będziemy musieli opuścić wspólny rynek. Wyborcy zdecydowali jednak, że bardziej zależy im na kontroli granic, więc musimy to zapewnić.

Brexit uwolnił antyimigranckie, w tym antypolskie, nastroje.
– To nadinterpretacja. Media manipulują faktami, żeby udowodnić założoną z góry tezę, eksponując bójki czy kłótnie między sąsiadami i dorabiając im łatkę ekscesów na tle rasistowskim czy ksenofobicznym. Tymczasem prawda jest taka, że ogromna większość Polaków żyje tu spokojnie i bardzo dobrze koegzystuje z miejscową społecznością, która ceni ich bez względu na profesje, jakie wykonują. Media powinny robić więcej, żeby podkreślić współpracę i przyjaźń pomiędzy naszymi nacjami, pokazując rzeczywistość taką, jaka jest w istocie.

Jakie będą konsekwencje Brexitu dla Polaków?
– Mam nadzieję, że Polska wspomoże nas w negocjacjach, ponieważ ma ogromną nadwyżkę w handlu z Wielką Brytanią, sięgającą rzędu 4,4 miliarda funtów w samym tylko roku 2015. UK jest drugim największym rynkiem eksportowym dla Polski, która dużo by straciła, gdyby nagle rodzime towary zaczęły podlegać cłom przy wwozie na Wyspy. Natomiast co do polskich obywateli. Brytyjczycy chcą, żeby ci, którzy już tu mieszkają, mogli zostać. Polska marka jest ceniona i mocna, a przybysze znad Wisły znani z pracowitości i sumienności. Jednak głównym celem brytyjskiego rządu jest zapewnienie praw swoim rodakom, którzy pozostaną w UE po Brexicie, dlatego będzie potrzebne wspólne porozumienie. Polacy, którzy po wyjściu z Unii będą chcieli przyjechać do UK, będą podlegać kontroli na granicach jak wszyscy inni.

Polska powinna pójść brytyjską drogą?
– Zdecydowanie. Jako dumny i silny naród może stanąć na własnych nogach, podobnie jak my to właśnie zrobiliśmy. Polska na własnej skórze doświadcza przedsmaku mieszania się Unii w wewnętrzne sprawy krajów członkowskich – czy to przy okazji Trybunału Konstytucyjnego, Puszczy Białowieskiej, czy narzucania ilości imigrantów. My zmagaliśmy się z tym od lat. Po Brexicie tego typu autorytaryzm jedynie się nasili, będą próby wymuszenia euro, czy wspólnej unijnej armii, i właśnie dlatego lecimy do Warszawy, żeby wspomóc debatę nad polskim członkostwem w UE. Kiedy Polska zostanie płatnikiem netto do unijnego budżetu i będzie musiała wspierać przyszłych jej członków, np. Albanię czy Czarnogórę, ludzie naocznie zobaczą jak to działa. Pamiętajmy, że brukselscy biurokraci nie są odpowiedzialni przed polskimi wyborcami, więc trudno oczekiwać od nich racjonalnych dla Polski rozwiązań.

Unia jest zła sama w sobie?
– Idea przyświecająca Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej, czyli bezcłowego bloku, była dobra. Niestety przekształciła się ona w UE – wielogłową hydrę, która miesza się we wszystkie sfery: prawne, regulacyjne, a niedawno też obronność, uzurpując sobie prawo do suwerenności ponad statusem państw członkowskich. Poza tym od lat nie potrafi nawet zamknąć własnego budżetu, a próbuje wkraczać w kompetencje administracji państw, które same świetnie sobie radzą. Polska zainteresowana jest głównie wspólną obronnością i bezcłowym handlem. Ta pierwsza kwestia i tak leży w gestii NATO, natomiast druga nie jest wyłącznością Unii. Dlatego Polacy powinni poważnie się zastanowić czy chcą dalej brnąć w ten chory projekt, oddając swoją suwerenność, czy raczej dołączyć do wolnych krajów, jak Szwajcaria, Norwegia, a niedługo również Wielka Brytania i nadal handlować bez cła…

Źródło / Goniec.com

goniec_150

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DOBRE BIURO

Poznaj koszyk naszych usług i rozwiąż swój problem razem z nami. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Opis usług znajduje się poniżej. Zapoznaj się z koszykiem naszych usług i wyślij wiadomość.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA