Polska gangsterka skończyła się wyrokami więzienia!

Kampania nienawiści – takiego określenia użyli śledczy pracujący nad sprawą Polaków zamieszanych między innymi w torturowanie jednego z członków gangu. Podczas procesu sąd skazał na karę pozbawienia wolności aż 7 osób.

Historia zaczęła się 24 października 2014 roku, kiedy Kacper Wojciechowski został zwabiony do piwnicy znajdującej się w jednym z domów w Notthingam. W piwnicy przy ulicy Rosetta czekał przygotowany do działania Mark Duffus. Następnie Wojciechowskiego poddawano torturom, jakie policja i sąd uznali za wyjątkowo bestialskie i okrutne – Polak był bity kastetem i polewany wrzątkiem na całym ciele. Oprawcy również nie szczędzili bardziej wyrafinowanych tortur, jak podcinanie nożem skóry na nogach mężczyzny.

Można by powiedzieć, że cała akcja zakończyła się szczęśliwie, kiedy więzionemu w ucieczce pomógł szwagier i trzej koledzy. Bracia Wojciechowskiego, Bartłomiej, Sebastian i Grzegorz uznali jednaki, że ten bestialski czyn nie ujdzie oprawcom na sucho. Przygotowali zemstę.

Moment uprowadzenia

Moment uprowadzenia

Dwa miesiące później żądni zemsty bracia podjęli próbę staranowania auta poruszającego się po ulicach Notthingam. Vanem marki Fiat Ulysee mężczyźni uderzali w Rovera, za kierownicą którego siedział Łukasz Kiełb, współodpowiedzialny za tortury stosowanie na Kacprze Wojciechowskim. Następnie wywlekli mężczyznę z samochodu i zamknęli w bagażniku z zamiarem wywiezienia za miasto. Kolejnym krokiem na drodze do zemsty miało być pobicie.

Szczęśliwie całe zajście widział policyjny patrol, który pojawił się w okolicy. Ostatecznie, po wyśnieniu całego zajścia policja aresztowała 7 mężczyzn, którzy w dalszym postępowaniu karnym zostali skazani w sumie na 27 lat pozbawienia wolności.

11 marca bieżącego roku siedmiu mężczyzn stanęło przez Notthingam Crown Court. Zarzuty, jakie postawiono mężczyznom to bezprawne przetrzymywanie, napaści, i poważne uszkodzenia ciała.

Łukasz Kiełb, Kacper Wojciechowski, Grzegorz Wojciechowski, Sebastian Wojciechowski, Marcin Borowczaczk i Mark Duffus zostali skazani na cztery lata więzienia, natomiast Bartłomiej Wojciechowski za spowodowanie poważnych obrażeń ciała w więzieniu spędzi trzy lata. Poniżej publikujemy zdjęcia skazanych.

OM | Marta Koszentka

Na zdjęciu Bartłomiej Borowczak

Na zdjęciu Bartłomiej Borowczak

Na zdjęciu Grzegorz Wojciechowski

Na zdjęciu Grzegorz Wojciechowski

Na zdjęciu Kacper Wojciechowski

Na zdjęciu Kacper Wojciechowski

Na zdjęciu Łukasz Kiełb

Na zdjęciu Łukasz Kiełb

Na zdjęciu Marcin Borowczak

Na zdjęciu Marcin Borowczak

Na zdjęciu Sebastian Wojciechowski

Na zdjęciu Sebastian Wojciechowski

Na zdjęciu Mark Duffus

Na zdjęciu Mark Duffus

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA