UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Polscy youtuberzy w Wielkiej Brytanii

Należy odróżnić konstruktywną krytykę od komentarzy obraźliwych, które zwyczajnie ignoruję lub kasuję – odpowiada. Adrian spotyka się częściej z przychylnymi komentarzami na swój temat. – Hejtu jest mało, jeżeli się pojawia to głównie ze strony ludzi mieszkających w Polsce. Taka stereotypowa zawiść.

Subiektywnie można ich nazwać pokoleniem aktywnych obserwatorów. Obserwują rzeczywistość i ją komentują. Każdy na własny sposób. Przede wszystkim są niezależni i tworzą z pasją. Zamykają swoje pomysły w kilkunastominutowych kadrach filmu. Nagrywają je i wrzucają do sieci. Nikt im niczego nie narzuca, są panami samego siebie.

Youtuberzy są vlogerami. W przeciwieństwie do blogerów, nie zapisują swoich przemyśleń, tylko je nagrywają. Każdy ma swój kanał na YouTubie i każdy może ich oglądać. Niektórzy mają po kilkadziesiąt tysięcy wiernych odbiorców, których potocznie nazywa się subskrybentami. Ich liczba oraz liczba odsłon filmików świadczą o sile ich przekazu. Niektórzy vlogerzy są mniej, inni bardziej popularni. Z pewnością są inspiracją dla wielu ludzi, a dla wielu firm świetnym nośnikiem reklamowym. Wielu topowych youtuberów zarabia pieniądze na komercyjnej współpracy, co pokazuje, że vlogowanie może okazać się również dochodowym biznesem. Większość natomiast traktuje ten biznes jako hobby, dodatkowe zajęcie po pracy. Poniżej wyznania trójki polskich youtuberów z UK.

Początki i inspiracje

33-letni Adrian znany jako Urban w Londynie, do Wielkiej Brytanii przeprowadził się w 2006 roku. – Mój pierwszy pobyt w Londynie był typowo turystyczny, spodobało mi się i postanowiłem zamieszkać tu na stałe. W Polsce nie odnajdywałem siebie, nie czułem się spełniony, zawsze ciągnęło mnie do zobaczenia świata, poznawania innych kultur – tłumaczy. W 2002 roku wygrał popularny polski program telewizyjny „Bar”, był DJ-em, szukał swojego miejsca na świecie. Po przyjeździe do UK pracował ponad dwa lata jeżdżąc rikszą po londyńskich ulicach. Teraz na co dzień pracuje w teatrze, a vlogowanie traktuje jako dodatkowe zajęcie, hobby. – Uwielbiam podróże, są moją pasją zaraz po muzyce. Razem z moją ówczesną dziewczyną, teraz już żoną, kupiliśmy kamerkę na wyjazd do Włoch. Relacje z podróży zmontowałem w kilkuminutowy filmik i opublikowałem w internecie. Wzbudziło to zainteresowanie włoskiej społeczności i tak ukazał się artykuł o moim video w gazecie La Republika. To były początki i motywacja do nagrywania większej ilości filmików o tematyce podróżniczej – opowiada.

W niektórych przypadkach decyzja o vlogowaniu jest spontaniczna i przypadkowa, a w niektórych jest wynikiem inspiracji od innych youtuberów. Tak naprawdę każdy może zostać vlogerem. Oczywiście nie każdy ma do tego predyspozycje. Otwartość i chęć do dzielenia się swoimi przemyśleniami są kluczowe tak jak w przypadku 34-letniej Agnieszki o pseudonimie Nieesia25. Jest popularną vlogerką z Londynu, która wyemigrowała z Polski 11 lat temu. Przed przeprowadzką do Wielkiej Brytanii studiowała i dorywczo pracowała w rodzinnym biznesie. Można rzec, że nowe międzynarodowe środowisko stało się inspiracją do vlogowania.

– Akurat wtedy pracowałam w męskiej branży z samymi mężczyznami. Od zawsze dużo mówiłam, miałam potrzebę dzielenia się moim zdaniem z większym gronem odbiorców. Poruszałam różne tematy, w tym kosmetyczne. Pierwsze filmy oglądałam u Pixiewoo i Panacea. Odkryłam też polską blogerkę Kasię ciasteczko25 – wspomina. Agnieszka zyskała dużą oglądalność w sieci między innymi dlatego, że była jedną z pierwszych Polek nagrywającą filmiki poza granicami swojego ojczystego kraju. – Kilka moich filmów pojawiło się w polecanych pozycjach między innymi dlatego, że poruszałam tematykę mieszkania w UK – dodaje.

Agnieszka jako żona i mama dwójki dzieci założyła drugi kanał JamesMumSaid, po tym jak zaszła w pierwszą ciążę. – Drugi kanał założyłam bo wiem, że tematy parentingowe (związane z rodzicielstwem – przyp. red.) są bardzo na czasie i w sumie jestem na bieżąco. Dodatkowo przynoszę innym mamom trochę radości i pokrzepienia, bo pokazuję i mówię o prawdziwym życiu mamy, które nie zawsze jest usłane różami – tłumaczy.

Momenty słabości

YouTube przyciąga także bardzo młode osoby, które niedawno przeprowadziły się na Wyspy. Wśród nich jest 23-letnia Natalia, znana jako Nataliebeautyyy. – W Anglii mieszkam od ponad roku, dokładnie przyjechałam tu we wrześniu 2015. Jak większość Polaków przyjechałam w celu „dorobienia” i odłożenia pieniędzy. Poza tym liczyłam na przygodę, ponieważ zawsze marzyło mi się mieszkanie w anglojęzycznym kraju – opowiada. Natalia w Polsce pracowała jako wizażystka i, tak jak dotychczas, prowadziła kanał na YouTubie. Życie w UK od razu jej się spodobało, zmieniała pracę kilka razy, aby znaleźć taką, która jej najbardziej odpowiada.

– Pracowałam w perfumerii, w restauracji oraz w sklepie. Zawsze byłam ogromną fanką YouTube’a, a szczególnie fascynowały mnie zagraniczne kanały. Poza tym bardzo interesowałam się makijażem. Jako że jestem otwartą osobą postanowiłam spróbować własnych sił w nagrywaniu. Bliskie osoby zawsze mnie wspierały. Znajomi i rodzina wiedzieli, że mam mnóstwo pomysłów na życie, w związku z czym niektórzy uważali YouTube’a za jeden z przystanków na mojej drodze. Jednak filmowanie tak mnie pochłonęło, że jest w moim życiu już kilka lat. Co prawda początki zawsze są wyzwaniem, tak też było w tym przypadku. Nie od razu czułam się swobodnie przed kamerą. Jednak miałam ogromną motywację, nie zwątpiłam w siebie i nie chciałam zrezygnować – wspomina.

O rezygnacji nie myśli także Agnieszka. – Momenty słabości mam raz na jakiś czas, ale nie mam zamiaru rezygnować z nagrywania – dodaje. Agnieszka znajduje swoje wsparcie w rodzinie i najbliższych chociaż jak sama mówi „część ze znajomych trochę się podśmiewywuje, a część podziwia”. – Do nagrania pierwszego filmu namówił mnie mój mąż (wtedy narzeczony), który obejrzał film nie rozumiejąc kompletnie o czym mówię – żartuje. Agnieszka inspiracje do vlogowania czerpie z życia codziennego, macierzyństwa oraz od innych vlogerów – moim autorytetem była kiedyś Lisa Eldridge i Pixiewoo, teraz wolę filmy o pielęgnacji skóry Caroline Hirons. Szczerze mówiąc nie oglądam zbyt wielu filmów ze względu na brak wolnego czasu – tłumaczy.

Z kolei Adrian pomysły czerpie głównie z Londynu i możliwości jakie daje. Kocha podróżować i nagrywać to co go otacza. – Nie było wcześniej takich filmików o Londynie, także od nikogo nie mogłem się inspirować. Podziwiam m.in. Krzysztofa Gonciarza za jego styl montażu i pomysł na siebie – wyjaśnia. W przypadku Urbana to żona jest główną podporą. – Wspiera mnie bardzo, czasem hejtuje, czasem doradza – mówi.

Natomiast Natalia czerpie inspiracje z wielu kanałów. – Jednak nie są one moim jedynym źródłem. Uważam, że zainspirować możemy się wszystkim przy odrobinie wyobraźni. Ostatnio, mimo wielkiej miłości do makijażu bardzo polubiłam kanały vlogowe i lifestylowe, z kanałem Julii Kobus na czele – wyznaje.

Przepis na vloga

W dzisiejszych czasach mamy nadmiar youtuberów i blogerów, których ogólnie określamy fluencerami. Są to osoby mające ogromny wpływ na swoich odbiorców. W takim tłumie bardzo ciężko jest się przebić, a co dopiero zaistnieć i zagościć na dłużej. Zostanie vlogerem to nie tylko założenie kanału na YouTubie. Jakie są następne kroki? Jaki sprzęt jest potrzebny i jak osiągnąć wymarzony sukces?

– Mój pierwszy film nagrałam kamerką z laptopa i jego jakość wołała o pomstę do nieba. Złe światło, słaby dźwięk i obraz. Im lepsza jakość filmów tym lepiej i nie ma górnej granicy budżetu. Nie polecałabym kamer laptopowych. Teraz nawet iPhonem można przygotować super jakości film – wyjaśnia Agnieszka. W wielu filmikach używa aparatu Canon s120 oraz lustrzanki Canon 650d – niestety jest już niedostępna, a jej zamiennikiem jest 750d – wyjaśnia. – Do pracy w terenie dobrze się sprawuje Camera GoPro Hero 4 Black edition. Staram się nagrywać 2-3 razy w tygodniu i edycja zajmuje mi kilka godzin. Zależy to od rodzaju filmu, nad niektórymi pracuję od tygodni. Jednak sprzęt to nie wszystko – trzeba być autentycznym i regularnie dodawać filmy. Dobra jakość nagrania, pomysł i ciekawy sposób tego pokazania są kluczowe – wymienia.

Podobnego zdania jest Adrian. – Sprzęt jest ostatni, a dobry pomysł i jego realizacja są na pierwszym miejscu – odpowiada. Video zawsze nagrywa za pomocą kamerki GoPro Hero 4. – Do tego używam gimbala (stabilizator – przyp. red.), jest to o dziwo bardzo dobry chiński produkt firmy Feiyu Tech G4s. Jeszcze do tego mam zewnętrzny mikrofon Saramonic, a wszystko edytuję w programie Sony Vegas. Jest to trochę wolny program, ale się do niego przyzwyczaiłem. Kamerka i stabilizator to koszt 500-600 funtów. Do tego trzeba przeznaczyć około 1000 funtów na dobrej jakości komputer, który nam udźwignie grafikę i obróbkę filmów – wylicza. Według Adriana, aby zaistnieć na YouTubie istotny jest plan i kontent.

– Bycie konsekwentnym, zmotywowanym i systematycznym zjednuje odbiorców. W teren wybieram się raz lub dwa razy w tygodniu, aby nagrać filmik. Montaż zajmuje mi kilka godzin, to też zależy o czym kręcę video. Muzyka jest mojego autorstwa. Najważniejsze to zacząć nagrywać, publikować systematycznie, a dalej samo się dzieje – dodaje.

Według Natalii kluczem do sukcesu są szczerość i pozostanie sobą. – Zawsze robiłam to, co lubiłam i nagrywałam filmy, w których czułam się najlepiej. Filmy nagrywam kilka razy w tygodniu, w każdej wolnej chwili. Myślę, że średnio 5-6 filmów tygodniowo, czasami więcej. Na przeróbkę filmu poświęcam około 1-2 godzin, te bardziej ambitne filmy potrzebują nawet więcej czasu. Aktualnie aparat jakiego używam to Sony Alfa 5000. Filmy przerabiam w Sony Vegas. Nie uważam jednak, że taki sprzęt i oprogramowanie jest niezbędne od samego początku. Niektórzy poświęcają większy, niektórzy mniejszy budżet, jednak myślę, że przy dobrym pomyśle wystarczy najprostszy aparat bądź kamera oraz podstawowy program jak na przykład Movie Maker, z którego korzystałam na początku – przyznaje.

Dla trójki naszych bohaterów vlogowanie jest tylko dodatkiem do ich życia codziennego. Pewnego rodzaju hobby, któremu poświęcają większą część swojego czasu. – YouTube nie jest moim głównym źródłem utrzymania. To raczej hobby. Mam „normalną” dzienną pracę – mówi Agnieszka. – Kanał traktuję jako dodatek, nadal pracuję na pełen etat. Na pewno nie planuję przestać nagrywać. Chciałabym jednak osiągnąć „poziom”, w którym w pełni będę mogła się oddać pracy nad kanałem, bo wiem, że jest to praca, która mnie uszczęśliwia – wyznaje Natalia. W przypadku Adriana jest podobnie. – Dużego sukcesu nie odniosłem jeszcze, zarabiam grosze na YouTubie. Mogę tylko pokryć wydatki związane z wyjazdami. Niektórzy widzowie obejmują finansowy patronat nad moimi projektami. Dzięki ich wsparciu łatwiej i szybciej jest realizować własne pomysły – tłumaczy.

Wady i zalety

Zawsze są dwie strony medalu. Z jednej strony fejm, z drugiej hejt. Jak sobie z tym radzą vlogerzy? Agnieszka uważa, że zalet jest zdecydowanie więcej. – Najlepiej wspominam to, ile interesujących i fantastycznych osób spotkałam na swojej drodze. YouTube pozwolił mi na poznanie wielu ludzi, którzy stali mi się bardzo bliscy. Dodatkowo to właśnie YouTube mnie motywuje, aby przy dwójce chłopaków wstać uśmiechnięta, pomalować się, kombinować, działać. Oczywiście spotykam się też z negatywnymi komentarzami, ale staram się je ignorować, choć czasem ciężko jest się powstrzymać. Niektórzy myślą, że skoro pokazałam kawałek swojego życia to już wiedzą o mnie wszystko i mają prawo do wtrącania się – komentuje. Dla Natalii główną zaletą jest spełnianie marzeń i rozwijanie swoich pasji.

– YouTube daje mnóstwo radości, więź jaką zyskujemy z widzami jest bezcenna. Istnieją oczywiście wady, jednak uważam, że zależy to od punktu widzenia. Zdarzają się nieprzychylne komentarze, dlatego trzeba mieć duży dystans do siebie. Dla niektórych wadą może być duża ilość czasu jaki musimy poświęcić, jednak jeśli robimy to z pasji, myślę, że nie jest to przeszkodą. Dość często spotykam się z hejtem, jednak uważam, że odrobina dystansu do własnej osoby jest tutaj kluczem. Dobrowolnie poddajemy się pod krytykę innych, jednak należy znać swoją wartość i nie pozwolić sobie wmówić, że jest inaczej. Należy odróżnić konstruktywną krytykę od komentarzy obraźliwych, które zwyczajnie ignoruję lub kasuję – odpowiada. Adrian spotyka się częściej z przychylnymi komentarzami na swój temat. – Hejtu jest mało, jeżeli się pojawia to głównie ze strony ludzi mieszkających w Polsce. Taka stereotypowa zawiść. Poza tym nie przejmuję się krytyką, która nie jest konstruktywna. Udział w Barze (reality show – przyp. red.) uodpornił mnie na krytykę. Nie żałuję niczego, vlogowanie to same plusy. Dzięki temu dużo podróżuję, zwiedzam, poznaję mnóstwo ludzi. No może jedyny minus to taki, że czasem nogi bolą – żartuje.

Plany na przyszłość

Przyszłość jest zawsze owiana nutką tajemnicy, w szczególności gdy chcemy zaskoczyć naszych widzów. Jedni mają bardziej sprecyzowane plany, a niektórzy starają się żyć tu i teraz. Natalia na pewno nie planuje przestać nagrywać. – Myślę, że jak każdy twórca, ja też nie chcę stać w miejscu, chcę się rozwijać i brnąć z kanałem do przodu oraz docierać do jeszcze większej ilości odbiorców. Rozważam powrót do Polski, ale nie mam konkretnego planu. Nie myślę jednak nad pozostaniem w UK na stałe – zdradza. Agnieszka również myśli nad powrotem do Polski razem z mężem i dziećmi, jednak co do YouTube’a… – Mam kilka pomysłów, ale nie chcę o tym jeszcze mówić – unika odpowiedzi.

Adrian idzie w inną stronę. – Planuję w przyszłym roku organizować tury dla Polaków zwiedzających Londyn. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować ten pomysł na wiosnę. Oczywiście będzie to niekonwencjonalne zwiedzanie brytyjskiej stolicy, pragnę pokazać piękno tego miasta z innej strony, tej niekomercyjnej. Opowiedzieć ciekawe historie, odwiedzić zakamarki pominięte w popularnych przewodnikach – opowiada. Nad powrotem do Polski na razie nie myśli – ciągnie mnie w cieplejsze strony, może Madryt – zastanawia się. Zapytany o rady dla początkujących vlogerów, skromnie mówi, że nie jest kompetentny. – Ja mogę się jeszcze uczyć od innych i na własnych błędach. Najważniejsze chyba to mieć plan, trzymać się go i nie poddawać. Nie daj się zaszufladkować – wymienia.

Agnieszka powtarza jeszcze raz: – Bądź sobą, nie poddawaj się, bądź konsekwentny i systematyczny. W ostatecznym rozrachunku Natalia bez zawahania stwierdza, że warto być vlogerem. – Uważam, że prowadzenie kanału na YouTubie było jedną z najlepszych decyzji jakie podjęłam. Poniekąd jest też dla mnie terapeutyczne. Nauczyłam się jak radzić sobie z hejtem, nie przejmować opinią innych oraz stałam się bardziej otwarta i kontaktowa. Poza tym rozwijanie swoich pasji i tworzenie dla innych sprawia ogromną przyjemność i daje satysfakcję. Znajcie swoją wartość. Dążcie do wyznaczonych celów, róbcie to w czym czujecie się dobrze. Zawsze podchodzicie do wszystkiego z dystansem. Jednak najważniejsze,  nie udawajcie kogoś, kim nie jesteście. To nasza wyjątkowość sprawia, że odnosimy sukces – podsumowuje.

Autor | Kinga Banaszewska

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!