Fundacja Crimestoppers współpracując z jednostką MET Police ds. ekstradycji, opublikowała na swojej stronie zdjęcia 17 najbardziej poszukiwanych kryminalistów pochodzących spoza UK, którzy dopuścili się przestępstw w krajach pochodzenia. Osiem nazwisk w tej liście należy do Polaków.

__________________________________________________________________________________________________________________________

Osoby przedstawione poniżej najprawdopodobniej ukrywają się w Wielkiej Brytanii. Policja w swych podejrzeniach wskazuje przede wszystkim na okolice Londynu.

  1. Janusz Kędziora, lat 28 – poszukiwany m.in. za uszkodzenia ciała i włamania rabunkowe , może być znany również pod nazwiskiem Michał Krawczyk.
  2. Krzysztof Małkowski, lat 39 – poszukiwany za ciężkie pobicia. Możliwe, iż ukrywa się w Croydon lub Lambeth (Londyn).
  3. Patryk Kokoryk, lat 33 – poszukiwany za napaść. Ślady prowadzą do Brent, Ealing i Harrow (Londyn).
  4. Tomasz Naumowicz, lat 33 – poszukiwany za gwałt w Zduńskiej Woli. Ślady prowadzą do Hounslow i Richmond.
  5. Mariusz Kuliga, lat 21 – poszukiwany w związku ze sprawą rabunku z bronią. Powiązania prowadzą do Barking, Dagenham, Newham i Essex.
  6. Michał Ochęcki – lat 29 – poszukiwany za rabunek i napaść w Polsce. Znany również pod nazwiskiem Tomasz Baniak. Może przebywać w Croydon lub Lambeth (Londyn).
  7. Jan Hiszpański, lat 36 – poszukiwany za rabunek. Prawdopodobnie ukrywa się w Londynie.
  8. Tomasz Pięta, lat 31 – poszukiwany za rabunek, napaść na funkcjonariusza, zniszczenie mienia. Może przebywać w zachodniej części Londynu. Ślady prowadzą również do Wembley.

Jeżeli macie jakieś informacje dot. poszukiwanych, Crimestoppers prosi o kontakt poprzez www.crimestoppers-uk.org
email: Fiona.Murton-Taylor@crimestoppers-uk.org, Twitter:Twitter.com/crimestoppersuk, Telefony: stacjonarny 020 8835 3752 lub komórkowy 07968739628