Polscy kierowcy skazani za przemyt imigrantów do Wielkiej Brytanii

kierowcyPolscy kierowcy ciężarówek zostali skazani za próbę nielegalnego przemytu ludzi, w tym dzieci – poinformowała stacja BBC.

Przed sądem stanęło czterech mężczyzn: 45-letni Dariusz Mokrogulski, 45-letni Dariusz Drożdż, 40-letni Grzegorz Czechowski oraz 39-letni Radosław Ćwikła. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu. Sąd Chelmsford Crown Court zdecydował o wymierzeniu polskim kierowcom kary pozbawienia wolności na 5 lat.

Do odkrycia nielegalnych imigrantów doszło w czerwcu 2015 roku, w międzynarodowym porcie Harwich w hrabstwie Essex, podczas rutynowej kontroli. Samochody przypłynęły z Holandii. Mężczyźni próbowali przemycić w ciężarówkach 68 osób, w tym 35 obywateli Afganistanu, 22 Chińczyków, 10 Wietnamczyków i Rosjanin. Wśród nielegalnie przemycanych osób były m.in. dwie kobiety w ciąży i 15 dzieci.

Cała akcja musiała być wcześniej zorganizowana, a polscy kierowcy mieli pełną świadomość popełnianego czynu za co mieli otrzymać pieniądze za przewiezienie nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii – podkreślił sędzia Charles Gratwicke. Jeden z oskarżonych zeznał, że miał otrzymać tysiąc funtów za jedną osobę.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA