W związku z nowym rokiem szkolnym, oraz planowanym przez resort oświaty wprowadzeniem do szkół edukacji seksualnej, hierarchowie z Konferencji Episkopatu Polski wystosowali list pasterski, w którym zwracają uwagę rodzicom, że edukacja seksualna jest sprzeczna z chrześcijańską wizją człowieka.

W liście biskupi sugerują, że szkoła nie powinna budować swojego programu wychowawczego bez porozumienia z rodzicami, nie powinna też pozwalać na nauczanie przedmiotów, które są nie tylko sprzeczne z ich poglądami, ale mają charakter „wręcz demoralizujący”.

„ Prawo oświatowe mówi wyraźnie o konieczności respektowania przez szkołę publiczną chrześcijańskiego systemu wartości (por. Ustawa o systemie oświaty – preambuła). Powierzając swoje dziecko szkole, rodzice nie powinni zgodzić się na edukację, która byłaby sprzeczna z ich przekonaniami i wyznawanymi wartościami”. – czytamy w liście. Są też odniesienia do pedagogów, którzy według biskupów nie mogą być neutralni, lecz muszą być „świadkami wartości, które wyznają”.

Biskupi piszą też, że „nauczyciel i wychowawca nie może być neutralny. Nie powinien więc zagubić właściwej hierarchii wartości zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Musi być świadkiem wartości, które wyznaje”.

Tekst | (got)

Sharing is caring!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *