Polki solidarnie sięgają po sukces

– Pochodzę z rozbitej rodziny i nigdy nie byłam przekonana do małżeństwa, bo nie chciałam cierpieć jak moja mama – zwierza się Anya Piatkowska. – Po przyjeździe do Londynu zaszłam w ciążę i musiałam podjąć decyzję, zacząć zmieniać myślenie po to, by stworzyć szczęśliwą rodzinę. Zaczęłam uczestniczyć w seminariach, dużo czytałam o rodzinie, dzieciach, stosunkach międzyludzkich. Uczyłam się komunikacji i udało się. Jestem szczęśliwą mamą, żoną i właścicielką firmy.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

– To cudowne uczucie, kiedy w jednym miejscu spotykają się kobiety pragnące zmian lub takie, które posiadają swoje biznesy. To jest miejsce, gdzie bardzo się wspieramy. Nie ma mowy o rywalizacji. Działamy zespołowo i to przynosi sukces. Tego typu spotkania dają możliwość nie tylko rozwoju, pogłębiania wiedzy, czy współpracy z innymi, ale poczucie przynależności do społeczności kobiet ambitnych. Dobrze jest się spotkać, powymieniać się ciekawostkami, poplotkować o biznesie, zdobyć ciekawe informacje czy zaprzyjaźnić się. Obserwujemy cudowne przyjaźnie, które nawiązały się poprzez nasze spotkania – to jest piękne, widzieć że jednoczymy – mówi Agnes Juszczyk, założycielka platformy dla Polek „Alute”.

W Londynie powstaje coraz więcej grup dla przedsiębiorczych Polek, które łączą wspólne pasje i pomysły. Widują się regularnie podczas spotkań networkingowych, gdzie nawiązują przyjaźnie oraz znajomości biznesowe. Poszerzają kręgi, zdobywając przyjaciółki i klientki o podobnym spojrzeniu na świat. Co dokładnie je łączy?

Przede wszystkim chęć do zmiany i rozwoju oraz chęć do pomocy. Są przekonane, że razem można osiągnąć znacznie więcej. Wykraczają poza stereotypy podstawiających sobie nogi rodaków na emigracji. Uczą się nawzajem biznesu, jak mieć lepsze relacje z bliskimi. Inspirują setki kolejnych Polek do zmiany stylu życia, dodają odwagi do otwarcia własnych firm.

O swoich doświadczeniach z prowadzenia grup dla Polek w Londynie opowiedziały nam liderki trzech z największych sieci: Anna Górecka z „Lawendowej grupy dla przedsiębiorczych Polek w kraju i za granicą”, Agnes Juszczyk tworząca grupę „Alute” oraz Anya Piatkowska, założycielka „Happy mama, Happy family”, która dotąd prowadziła głównie spotkania indywidualne.

Networking w Internecie

Anna Górecka to zdecydowana, logiczna, twardo stąpająca po ziemi szefowa. Nastawiona na cel, wie czego chce od życia i nie waha się po to sięgać. Lawendową grupę dla przedsiębiorczych Polek założyła na Facebooku rok temu, jako jedną z pierwszych tego typu społeczności w sieci. W tym czasie zgromadziła 3300 pań, chcących podzielić się swoimi sukcesami, doświadczeniami oraz szukać współpracy z podobnymi kobietami. Grupa jest spójna wizerunkowo, żywa, inspirująca i oferuje członkom możliwość promowania biznesów.

– Prowadzę bloga, bo moim celem jest budowanie własnej marki – mówi Anna Górecka, założycielka „Lawendowej grupy dla przedsiębiorczych kobiet w Polsce i na Emigracji”. – Dzięki temu umożliwiam dzielenie się swoimi historiami oraz zaczynam dążyć do sprzedaży swoich produktów online. Już wcześniej miałam biznesowe doświadczenia, ale w Anglii musiałam zaczynać wszystko od nowa. Najpierw założyłam blog lifestylowy, dzięki temu zobaczyłam, że pisanie rzeczywiście dużo zmienia. Bardzo mi zależy na budowaniu społeczności w Wielkiej Brytanii i w Polsce jednocześnie, ponieważ jeszcze nie zdecydowałam, czy zostanę w Anglii – zwierza się nasza rozmówczyni.

Oprócz tego, że regularnie dochodzi do rozmów online, Anna Górecka zorganizowała kilka spotkań Lawendowej grupy w Londynie i Krakowie. Na pierwszych spotkaniach pojawiały się Polki, które zupełnie nie miały kontaktu z rodakami i bardzo im tego brakowało. Przychodziły też osoby, które szukały zmiany, chciały rzucić pracę i dowiedzieć się jak zacząć własny biznes od dziewczyn, które już zrobiły coś podobnego.

– Na emigracji występuje jakiś czynnik syndrom, że naprawdę wyczuwa się bardziej wzajemną pomoc – ocenia Anna Górecka. – Kobiety chętniej wymieniają się informacjami, polecają się nawzajem. Część klientek staje się dobrymi znajomymi, a nawet przyjaciółkami, co w Polsce mi się nie zdarzało. Występuje większa serdeczność i solidarność. Może dlatego, że jesteśmy razem w obcym kraju, jest nas mniej, dlatego pojawia się większa chęć współpracy i dogadania – zastanawia się założycielka Lawendowej Grupy.

Pomoc przede wszystkim

Podobnie jak założycielka Lawendowej, tak i Anya Piatkowska mówi, że jest full time mamą. Przy Ani czuje się szczególny rodzaj energii kobiety spełnionej, akceptującej siebie w całości i chętnie obdarzającej tą energią innych. W życiu pomaga jej

samodyscyplina i wytrwałość. Anya organizuje warsztaty i indywidualne sesje coachingowe, podczas których pomaga głównie kobietom (singielkom, mamom, partnerkom), ale także ich bliskim nauczyć się jak cieszyć się sobą i swoim życiem jeszcze bardziej. Stawia na spotkania towarzyskie, gdzie po prostu można usiąść przy kawie i znaleźć bratnią duszę.

– W dzisiejszych czasach coraz więcej eventów, spotkań, szkoleń jest nastawionych głównie na pracę i biznes – ocenia Anya Piatkowska, założycielka Akademii Happy Mama Happy Family oraz Strategic Intervention i Life Coach. – Ludzie zaczynają zapominać jak bardzo przyjaźnie, śmiech, odpoczynek w dobrym towarzystwie są korzystne dla zdrowia i długoterminowego szczęścia. Dlatego w swojej pracy coachingowo-mentoringowej i nowej grupie networkingowej LADIES STORM ENERGY, przypominam kobietom o dobrodziejstwach budowania przyjaźni – podkreśla trenerka.

Ania mówi, że zawsze świadomie obserwowała rzeczywistość i intuicyjnie pomagała rozwiązywać ludzkie problemy. Po latach analiz jej dewizą w pracy i w życiu prywatnym jest: „Keep It Simple & Enjoy Your Life”.

– Choć nie rzadko pracuję z poważnymi życiowymi sytuacjami swoich klientek, to jestem przekonana, że każdą sytuację można rozwiązać – zapewnia Anya. – Można tego dokonać poprzez rozwój osobisty oraz świadomość tego, że ma się kogoś, kto będzie wierzył w ciebie bardziej niż ty sama w siebie. Wierzę też, że każdy kto z własnej inicjatywy dąży do zmiany choćby małego fragmentu rzeczywistości, ma w sobie „lidera”. Dlatego zachęcam do dbania o siebie, upraszczania tego co można uprościć, doceniania tego co powinno być docenione i przepracowania tego, co trzeba przepracować, by cieszyć się swoim życiem. Marzy mi się, by LadiesStormEnergy networking był miejscem, w którym niezależnie od statusu, wykonywanego zawodu będzie można poznać fajne, otwarte i przyjazne babeczki, bez presji rozmawiania tylko o biznesie – podsumowuje Anya.

Trenerka sama zaczynała swoją przygodę z rozwojem osobistym dziesięć lat temu i wierzy, że to bardzo ważny krok ku zmianie. – Pochodzę z rozbitej rodziny i nigdy nie byłam przekonana do małżeństwa, bo nie chciałam cierpieć jak moja mama – zwierza się Anya Piatkowska. – Po przyjeździe do Londynu zaszłam w ciążę i musiałam podjąć decyzję, zacząć zmieniać myślenie po to, by stworzyć szczęśliwą rodzinę. Zaczęłam uczestniczyć w seminariach, dużo czytałam o rodzinie, dzieciach, stosunkach międzyludzkich. Uczyłam się komunikacji i udało się. Jestem szczęśliwą mamą, żoną i właścicielką firmy.  Nie chcę tej całej wiedzy trzymać dla siebie. Moim celem jest pomagać na większą skalę, nie tylko przyjaciołom i znajomym – dodaje Anya.

Tylko praca zespołowa

„Alute” to blogowy portal dla Polek szukających inspiracji do osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie swojego życia. Oprócz motywacji do prowadzenia zdrowego trybu życia, poprzez organizowanie wspólnych treningów, inspiruje do inwestowania w siebie i wykorzystania potencjału.
Dla założycielki, Agnes Juszczyk wszystko zaczęło się od książek B. Tracy, motywacyjnych video na You Tube oraz szkolenia w Polsce T. Harv Ekera oraz T. Robinsa, na którym zmienił się jej sposób patrzenia na świat. Zapragnęła rozwijać się i udoskonalać siebie bardziej. To był moment przełomowy, gdzie zaczęły się pojawiać nowe marzenia. – Jednym z nich było tworzenie szkoleń dla ludzi takich jak ja, poznawanie trenerów, coachów i ich sposobu myślenia – uczenie się od nich, przez przebywanie z nimi i obserwację ich życia – wyjaśnia.

– Nasze spotkania są zawsze w niedzielę o 10:00 rano, zaczynamy od pysznego śniadania i kawy – opowiada Agnes Juszczyk, jedna z założycielek „Alute”. – Jako że osoby, które do nas przychodzą są dla nas najważniejsze, to prosimy o 15-, 30-sekundowe przedstawienie, byśmy poznali wstępnie osobę, szczególnie jeśli ktoś jest pierwszy raz. Takie przedstawienie się to pierwszy krok, by wyjść ze strefy komfortu, by przetestować siebie, sprawdzić jak czujemy się w takiej sytuacji oraz trenować autoprezentacje. Następnie przechodzimy do wykładu i kończymy networkingiem – wylicza trenerka.

– Do spotkań może przyłączyć się każda kobieta, bez limitu wiekowego, nawet jeśli nie ma biznesu i nie planuje go otwierać – kontynuuje Agnes. – To są spotkania dla każdego, kto chce się doskonalić, pobyć w towarzystwie innych kobiet lub spędzić miło niedzielny poranek. Zrobienie pierwszego kroku i zakup biletu to często jeden z ważniejszych kroków w naszym życiu. Właśnie u mnie się tak zaczęło i zachęcam każdego do chodzenia na tego typu eventy. Nigdy nie wiesz kogo tam spotkasz, co zaświta ci w głowie w trakcie i jakie nowe marzenia zaczniesz realizować – zapewnia Agnes.

Zespół Alute:

  • Marta Skowronska – pomysłodawczyni Śniadań Biznesowych, a z zawodu Project Accountant, pracowała m.in. dla Squarestone Property Investment Management, Hub Residential i MDesign. Inwestuje w nieruchomości w Londynie oraz w Polsce. Biegaczka, fanka zdrowego odżywiania. Zawsze w jej głowie jest tysiąc pomysłów, dlatego ciągle angażuje się w nowe projekty.
  • Agnieszka Koba – współzałożycielka Alute, pomysłodawczyni Alute Fitness Club i 12×12. Pracuje w Virgin Active, gdzie łączy swój zawód z pasją do ćwiczeń i zdrowego trybu życia. Agnieszka skończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Warszawie lecz pasja zaprowadziła ją na kurs instruktora fitness, swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z #alutegirls na miesięcznych treningach Alute Fitness Club oraz na interaktywnej grupie „Treningi z #alutegirls”.
  • Magdalena Glistak – doradca zawodowy oraz Coach Kobiecej Mocy. Pasjonatka i promotorka kobiecego przywództwa. Pomaga kobietom nie tylko budować pewność siebie, ale również odwagę by sięgać po swoje marzenia (nawet te ogromne). Blogerka Huffington Post. Autorka przewodnika „How to get your power back”.
  • Agnieszka Juszczyk – blogerka, maniak aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Właścicielka sklepu internetowego „BeYummy”, promotorka diety bezcukrowej. Zawsze szuka zdrowej alternatywy na „jedzeniowe grzeszki”. Założycielka Positive Business oraz wielu wydarzeń. Kobieta pełna marzeń, która ma jasno określone cele na przyszłość.

Źródło | Anna Pruścińska

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!