» Damian Biliński | Źródło: mirror.co.uk

Nie wykluczone, że w wyniku podpalenia, w Kidderminster zginęła Polka, a jej 5-letni syn w stanie krytycznym walczy o życie w w szpitalu dziecięcym w Birmingham. Sandra Nowocinska miała zaledwie 22 lata.

________________________________________________________________________________________

sandra_Na chwilę obecną policja traktuje całą sprawę jako nieumyślne spowodowanie śmierci, bowiem nie ma jeszcze przesłanek, aby twierdzić, że doszło do celowego podpalenia z zamiarem zabójstwa. Faktem jest, iż policja aresztowała 41-letniego mężczyznę, mieszkającego po drugiej stronie ulicy, ale po przesłuchaniu został zwolniony za kaucją.

Pożar wydarzył się w czwartek tuż przed godziną 22 pogotowie i straż pożarna dostali wezwanie o pożarze w dzielnicy Horsefair. Ogień błyskawicznie zajął większą część budynku, jednak dzięki sprawnej akcji Polkę i jej 5-letniego synka udało się wynieść na zewnątrz. Niestety, jak już dzisiaj wiemy, matka dziecka zmarła.

Sandra Nowocinska, mieszkała z 5-letnim synem nad sklepem. Do Wielkiej Brytanii przyjechała niespełna rok temu z Grudziądza. Według relacji przyjaciół Sandra była młodą, piękną, szczęśliwą i zawsze uśmiechniętą kobietą, a do tego genialną mamą. Nie było osób, które mogłyby Sandrę z jakiegoś powodu nie lubić. Najbliżsi Sandry są w szoku. Rodzina chciałaby, aby ciało córki wróciło do Polski, ale martwią się o koszty

„Kiedy usłyszeliśmy, że Sandra jest w szpitalu, w stanie krytycznym, mieliśmy nadzieję, że wyjdzie z tego, ale teraz nie możemy w to uwierzyć, że Sandra odeszła. Jesteśmy w szoku.”

Policja złożyła już kondolencje najbliższym i zapowiedziała uruchomienie specjalnej grupy detektywistycznej, która ma zbadać okoliczności pojawienia się ognia. Policja sytuację określa jako podejrzaną, i prosi świadków o jakiekolwiek informacje, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia tej tragedii.

Każdy kto posiada informacje na temat tej sprawy proszony jest o kontakt na numer infolinii 101 z dopiskiem „incydent 0715s z dnia 27 listopada” lub o kontakt telefoniczny pod numer 0800 555 111

Sharing is caring!