Polka zakopana żywcem w lesie!

Odgłosy dobiegały z góry, z początku donośne, potem przytłumione, aż w końcu zapadła cisza. Słyszała, jak przysypują ją ziemią, przeżyła swój własny pogrzeb dzięki pierścionkowi – pierścionek był zaręczynowy.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Trudno o bardziej sensacyjną historię. Opinię publiczną tygodniami elektryzowała choćby najmniejsza wzmianka dotycząca toczącego się przed sądem w Leeds procesu w sprawie usiłowania morderstwa Michaliny L. Chodziło nie tylko o to, że L. została zakopana żywcem, wygrzebała się z własnego grobu, a potem szukała sprawiedliwości, ale także o to, dlaczego narzeczony chciał jej śmierci?

Z pewnością wyobraźnię czytelników rozpalały opublikowane w gazetach zdjęcia kartonowego pudełka, w które została zapakowana nieprzytomna kobieta. Pudełko to miało być jej trumną, choć nie wszystko poszło zgodnie z planem jej niedoszłego męża. Niedługo minie pięć lat od ogłoszenia wyroku w tej szokującej sprawie.

Zwykła para

Ich wspólne życie zaczęło się jeszcze w Polsce w 2005 r. i nic wtedy nie zapowiadało tak dramatycznego końca tej znajomości. Oboje pochodzą z Pieszyc w dolnośląskim, niewielkiego miasta, w którym wszyscy się znają. Ona to dwa lata starsza od niego blondynka średniego wzrostu, szczupła i całkiem atrakcyjna. On to dużo od niej wyższy, przysadzisty i umięśniony blondyn o niebieskich oczach. Gdy skończyli szkołę i zorientowali się, że w miasteczku trudno będzie o pracę, postanowili wyjechać do Wielkiej Brytanii. Osiedlili się w Huddersfield, w hrabstwie West Yorkshire. Z początku nawet im się układało. Zamieszkali z rodzicami Marcina, oboje znaleźli pracę i zaręczyli się. W kwietniu 2008 r. na świat przyszedł ich syn, Jakub. Mniej więcej wtedy w ich związku zaczęło się coś psuć. Coraz częściej się sprzeczali, a Marcin coraz więcej czasu spędzał na siłowni.

Potem było już tylko gorzej. Kłócili się o wszystko. W końcu zerwali zaręczyny, choć ciągle mieszkali razem. Syn trzymał ich przy sobie. 25-letni Marcin chciał wrócić do Polski i tam wychowywać Kubę. Michalina nie chciała o tym słyszeć. To wtedy najprawdopodobniej K. wpadł na pomysł, by pozbyć się matki Jakuba. Wszystko zaplanował. Pomógł mu niepełnoletni wtedy kolega, Patryk B. Razem zasadzili się na Michalinę.

Pudło

Jest maj 2011 r. Dzieckiem od kilku dni zajmuje się matka Marcina. Mężczyzna proponuje swojej dziewczynie, by wybrali się razem na zakupy. Michalina, choć zdziwiona tą nagłą propozycją, zgadza się. Gdy przygotowuje się do wyjścia, słyszy męskie głosy. Idzie do przedpokoju sprawdzić z kim rozmawia Marcin. Nim zrozumie, o co chodzi, chłopak przykłada jej paralizator do karku.

Kobieta pada na ziemię. Potem zostaje porażona prądem jeszcze raz, gdy zwija się z bólu na podłodze. Patryk B. przynosi taśmę i wspólnie z K. związują ręce oraz nogi swojej ofiary. Zaklejają jej także usta. Zostawiają ją tak na dwie godziny. Wracają z kartonowym pudłem. Niedużym, wcześniej znajdował się w nim komputer. Do pudła dosłownie wciskają Michalinę, przykładają pokrywę i całość owijają dokładnie taśmą. Zostawiają jednak dwa niewielkie otwory, na co podczas procesu powoła się obrona, dowodząc, że Marcin wcale nie chciał zabić. W końcu mężczyźni pakują pudło do samochodu, odpalają silnik i ruszają. Po kilku minutach wyrzucają pakunek w lesie. Przerażona Michalina nasłuchuje, jak Marcin i Patryk kopią jej grób. Jednak nie krzyczy, nie wzywa pomocy. Boi się, że jeśli choćby piśnie, Marcin „uciszy” ją łopatą. Po chwili kartonowa trumna ląduje w płytkim dole, który niemal natychmiast zostaje zasypany.

Oddech

Michalina słyszy odjeżdżający samochód. Choć ma niewiele miejsca próbuje się poruszyć. Kończy się jej powietrze, ale mimo to nie wpada w panikę. Jedyny ostry przedmiot, którym mogłaby przeciąć taśmę i oswobodzić ręce, to pierścionek zaręczynowy, który dostała od Marcina. Choć zerwali zaręczyny, kobieta nigdy nie przestała go nosić. Teraz osadzonymi na obrączce diamentami przecina taśmę, a potem zaczyna skrobać powierzchnię kartonu. W końcu udaje się jej przebić rękę przez niewielką dziurę. Potem drugą. Ziemia osuwa się na jej twarz, ale kobieta nie daje za wygraną. Po 30 minutach spędzonych pod ziemią, Michalina łapie oddech świeżego powietrza. Płacze, jest przerażona. Odkopanie reszty ciała i wydostanie się spod ziemi zajmie jej kolejne 30 minut. Między innymi dlatego, że Marcin i Patryk położyli na jej grób potężny konar. Jednak kobieta zdoła się wygrzebać spod niego.

Choć dookoła jest ciemno, szybko zdaje sobie sprawę, że jest w lesie. Chwilę zajmuje jej dotarcie do drogi. Dochodzi północ, gdy zatrzymuje przejeżdżający samochód. Kierowca wzywa policję. Po 15 minutach pojawiają się funkcjonariusze. Michalina najpierw opowiada, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku godzin, a potem prowadzi policjantów w miejsce, gdzie otarła się o śmierć.

Zamiar

Marcin i Patryk zostają zatrzymani jeszcze tej samej nocy. Detektywom zgodnie opowiadają, że nie mieli zamiaru zabić Michaliny. Próbowali ją tylko nastraszyć. Obaj przyznają się jednak do porwania, a Marcin ponadto do posiadania broni.

Mimo to śledczy im nie wierzą. Za bardziej prawdopodobną uznają wersję Michaliny, że jej były narzeczony niemal ją zamordował. Dużo na to wskazuje. Marcin bowiem zniszczył dokumenty L., a jej ubrania wyrzucił na śmieci i naprawdę wyglądało na to, że chce się jej pozbyć i usunąć ze swojego życia. Zaledwie kilka minut po tym, jak pogrzebał Michalinę, K. wypłacił z jej konta bankowego 500 funtów, jak gdyby przypuszczał, że jej te pieniądze już nie będą potrzebne. Detektywi przejrzeli także konto Marcina na Facebooku. Okazało się, że dwa tygodnie przed porwaniem Michaliny, mężczyzna zmienił swój status z „zajęty” na „wolny”. Ponadto ustalili, że coraz częściej wymykał się z domu na całonocne imprezy i szukał nowej partnerki. Michalina wyraźnie mu zawadzała, a ponieważ była matką Jakuba, którego chciał zatrzymać przy sobie, wpadł na pomysł, by się jej pozbyć.

Dodatkowo śledczy podczas przeszukania mieszkania Polaków znaleźli chemikalia oraz instrukcję jak przygotować materiały wybuchowe. Wkrótce okazało się, że należą do Marcina.

Kara

Akt oskarżenia wpłynął do Leeds Crown Court pod koniec 2011 roku. Według prokuratora nie było wątpliwości co do intencji Marcina K. I choć obrona próbowała udowodnić, że chodziło tylko o niecodzienny sposób, by postraszyć Michalinę L., to ława przysięgłych zdecydowała, że Marcin K. jest winny próby morderstwa oraz kilku innych zarzutów. Do czterech lat pozbawienia wolności za posiadanie materiałów wybuchowych, które K. dostał zaledwie kilka tygodni wcześniej, sąd dołożył mu 20 lat za usiłowanie morderstwa. Patryk B. został oczyszczony z tego zarzutu. Dostał jednak 4,5 roku odsiadki w zakładzie poprawczym za udział w porwaniu Michaliny L.

Źródło | Paweł Chojnowski

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!