Polka na wakacjach w Anglii uratowała człowiekowi życie

Polska policjantka, która w czasie wakacji przyleciała do rodziny w Bournemouth, uratowała życie mężczyźnie, kiedy ten zasłabł w autobusie – donosi „Bournemouth Echo”.

Izabela Sękowska przyleciała do Bournemouth z Bartoszyc na dwa tygodnie, by odwiedzić rodzinę. Mieszka tam z bratem Marcinem oraz jego narzeczoną Kasią.

W czasie swojego pobytu codziennie wsiadała do „żółtego autobusu” linii 6, którym podróżowała z Wallisdown do centrum miasta. We wtorek krótka podróż miała dramatyczny przebieg.

Jeden z pasażerów doznał w autobusie wylewu i stracił przytomność. Polka wykorzystała swój policyjny trening i udzieliła mu pierwszej pomocy. Tylko dzięki temu 71-letni mężczyzna przeżył.

– Wszyscy mówią mi, że to co zrobiłam, jest wyjątkowe, ale dla mnie to po prostu instynkt. Zadziałałam automatycznie, kiedy zobaczyłam, że ktoś potrzebuje pomocy – powiedziała lokalnej prasie.

Mężczyzna trafił do Royal Bournemouth Hospital.

Źródło / Redakcja
Fot. Bournemouth Echo

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!