» Damian Biliński | Źródło: telegraph.co.uk

Kłamstwo ma krótkie nóżki, ale okazuje się, że kradzież również. 42-letnia Marzanna Szysz, została skazana przez sąd w Isleworth Crown Court, za przywłaszczenie złotego pierścienia wartego, bagatela, 23 tys. funtów.

_______________________________________________________________________________________________

Sprawa, choć odległa w czasie, znalazła swój finał. Sąd w Isleworth Crown Court skazał Marzannę Szysz za kradzież pierścienia, na dziewięć miesięcy pozbawienia wolności, nie dając wiary oskarżonej, która posiadanie drogocennej biżuterii tłumaczyła otrzymaniem tejże, w prezencie.

Sprawa sięga 2005 roku. Marzanna Szysz podejmuje pracę u znanej modelki, aktorki i pisarki Bridget Harrison. W domu wartym 4.5 miliona funtów, Marzanna Szysz, kilkanaście godzin w miesiącu zajmuje się porządkami. Najprawdopodobniej podczas sprzątania znajduje drogocenny pierścień, który, co tu dużo mówić, z pewnością nie „walał się” po podłodze. Jednak zamiast złoty pierścionek zwrócić właścicielce albo w ogóle pierścionka nie ruszać, Marzanna Szysz postanawia wartościowy przedmiot przywłaszczyć.

Najprawdopodobniej sprawa nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie zdrowotne problemy pracodawczyni. Bridget Harrison chorowała na raka i, aby podołać kosztom leczenia, postanowiła złoty pierścionek sprzedać. Niestety, po drogocennym przedmiocie ślad w domu zaginął. Jednak policja dość szybko wskazała źródło potencjalnego „magicznego” zniknięcia. Cień podejrzenia padł na Marzannę Szysz.

Okazało się, że Marzanna Szysz, złoty pierścionek, który rzekomo otrzymała w prezencie w 2009 roku, i który rzekomo był na nią za duży, wystawiła na aukcji, gdzie został sprzedany za 3 tys. funtów. A że przyroda nie lubi próżni, i że w przyrodzie nic nie ginie, drogocenny pierścień po dokładnej weryfikacji fotograficznej i opisowej, odnalazł się 5 kwietnia ubiegłego roku.

Zaskoczona Polka przyznała, że pieniądze ze sprzedaży złotego pierścionka przeznaczyła na remont domu. I choć przed sądem broniła swojej wersji wydarzeń, ława przysięgłych nie dała temu wiary. Marzanna Szysz za kradzież została skazana na 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Bridget Harrison, modelka, pisarka i aktorka, która zagrała m.in. u boku Clinta Eastwooda, matka trzech córek, zmarła w 2011 roku, w wieku 67 lat, po 12 latach walki z rakiem.

Sharing is caring!