» Dorota Kosko | Źródło: standard.co.uk

Dwóch mężczyzn zostało skazanych na 14 lat więzienia za okrutny gwałt dokonany na polskiej turystce w londyńskim parku. Do zdarzenia doszło zaledwie kilka godzin po przybyciu 18-letniej kobiety do Wielkiej Brytanii. Londyńscy gwałciciele, 33-letni Mojtaba Changi z Walthamstow i 20-letni Saeed Fatemi z Leyton, zostali skazani w sądzie Kingston Crown Court w ubiegły czwartek.

__________________________________________________________________________________________________________________

18-letnia ofiara wpadła na Fatemi, w centrum Kingston, gdy szukała swoich przyjaciół. Mężczyzna zaproponował jej pomoc w odnalezieniu ich. Młoda turystka, niczego nie podejrzewając zgodziła się. Przez około 3 kwadranse chodził z nią po mieście, podczas gdy jego wspólnik, Changi po cichu skradał się za nimi. Następnie 20-letni Saeed Fatemi zaprowadził Polkę do Canbury Gardens, gdzie wraz z starszym kolegą osaczyli kobietę i zgwałcili.

Po okrutnym akcie przestępczym mężczyźni wyprowadzili Polkę z parku i kazali jej uciekać, co też zrobiła. Po chwili poinformowała o wszystkim napotkanego taksówkarza i zgłosiła całe zajście funkcjonariuszom policji.

Na trop Fatemi i Changi wpadli detektywi za pomocą sprawdzenia DNA na ubraniach ofiary gwałtu. Dzięki temu 17 września, czyli 4 dni po ataku na polską turystkę, zostali zatrzymani.

Jak poinformował media detektyw Ben Hawkins, kobieta przyleciała do Londynu na 10-dniowy urlop, który zamierzała spędzić z przyjaciółmi. Zamiast tego, musiała spędzić swoje wakacje na policji i korzystając z usług medycznych. Funkcjonariusz dodał, że Polka wykazała się niezwykłą odwagą wracając ponownie do Wielkiej Brytanii i dając dowody w sądzie.

Sharing is caring!