Policjanci z Birmingham sprzedawali narkotyki i przekazywali informacje gangsterom

Dwóch funkcjonariuszy z West Midlands Police wykorzystywało swoje uprawnienia do przekazywania poufnych danych gangsterom oraz do kradzieży i sprzedaży narkotyków.

47-letni Wahid Husman oraz 35-letni Tahsib Majid korzystali z policyjnego systemu danych, a następnie przekazywali tajne informacje o dochodzeniach narkotykowych dealerom.

W zamian otrzymywali gotówkę lub narkotyki, które następnie trafiały do sprzedaży. Mężczyźni wpadli, gdy została nagrana ich rozmowa na posterunku, dotycząca rozprowadzania narkotyków – byli funkcjonariusze chcieli wraz z gangsterami przejąć przesyłkę z narkotykami, a następnie podzielić się łupem i rozprowadzać nielegalne substancje na ulicach Birmingham.

Dochodzenie w ich sprawie prowadziła National Crime Agency. W jego trakcie policjanci wpadali również na trop dwóch dealerów, w domu jednego z nich służby zabezpieczyły 7 tys. funtów oraz sporą ilość heroiny – informuje The Guardian.

Oskarżeni stanęli przed Birmingham Crown Court. Wahid Husman, który przyznał się do zarzucanych mu czynów usłyszał wyrok 16 lat pozbawienia wolności, a jego młodszy wspólnik trafi do więzienia na 15 lat.

(at) | Goniec.com

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

OGŁOSZENIA

DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO I BEZ REJESTRACJI!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.