Policja ostrzega rodziców! Przerażająca próba porwania dziecka wprost z domu!

Brytyjska policja wystosowała specjalne ostrzeżenie do rodziców po tym, jak w ciągu zaledwie dwóch dni doszło do dwóch szokujących prób uprowadzenia dziecka. W jednej ze spraw zwyrodnialec usiłował porwać 3-latkę wprost z jej własnego domu – zapukał do drzwi mieszkania i zaprosił do „wspólnej zabawy na zewnątrz”. Tragedii zapobiegła matka dziewczynki, która przepędziła mężczyznę.

Policja ujawnia szczegóły kolejnych prób uprowadzenia dzieci i apeluje do rodziców o wzmożoną ostrożność. „Przypominajcie dzieciom, by pod żadnym pozorem nie rozmawiały z obcymi. Wasze pociechy muszą wiedzieć, że jeśli czują się zagrożone w obecności jakiejś osoby, zawsze mogą szukać pomocy u innych dorosłych” – mówi inspektor Gareth Jones.

Jak podają służby, do pierwszej próby porwania dziecka doszło w Caerphilly, niedaleko Lansbury Park. Nieznany mężczyzna w ciemnym samochodzie zatrzymał się tuż obok idącego chodnikiem wraz z kolegami 6-letniego chłopca. Nie przedstawiając się zaczął prosić, by maluch wsiadł z nim do środka. „Dziecko ignorowało kierowcę tak długo, aż znudzony odjechał. Nie doszło między nimi do żadnego kontaktu fizycznego” – informują.

Następnego dnia w tym samym mieście niezidentyfikowany mężczyzna usiłował porwać dziecko w jeszcze bardziej bezczelny sposób: zapukał do drzwi jednego z domów, a kiedy otworzyła mu 3-letnia dziewczynka, próbował namówić ją do wyjścia z nim na zewnątrz pod pozorem „wspólnej zabawy”. Jak wyjaśnia policja, tragedii zapobiegła matka małej, która usłyszała rozmowę córeczki z obcym i przepędziła go z ulicy.

Wciąż trwają poszukiwania zarówno samochodu, którym poruszał się niedoszły porywacz, jak i samego podejrzanego. Nie wiadomo jeszcze, czy oba przypadki są ze sobą powiązane.

„Prosimy o pomoc wszystkie osoby, które zauważą coś podejrzanego w okolicy: nietypowe zachowania lub zwracających uwagę nieznajomych” – mówi insp. Jones.

Z policją można kontaktować się pod numerem alarmowym 101. Dzwonić można również anonimowo, na Crimestoppers: 0800 555 111.

To trzecie już w ostatnich tygodniach ostrzeżenie służb w związku z falą ataków na dzieci. Na początku marca informowaliśmy o zamaskowanych napastnikach, którzy próbowali porywać chłopców m.in. w Kent. Z kolei niecałe dwa tygodnie temu policja opublikowała rysopisy pary w średnim wieku, która miała zaczepiać i próbować wciągnąć do samochodu 10-letnią dziewczynkę.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!