Polak zatrzymany za uprawę marihuany

W mieszkaniu 31-letniego Polaka w szkockim Albion Tower policja znalazła sadzonki konopi indyjskich wartych ponad 11 tys. funtów. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa w areszcie.

Oficerowie z Community Investigation Unit, z posterunku w Wishaw, przeszukali mieszkanie obywatela Polski po sygnale od jednego z sąsiadów.

Na miejscu znaleziono łącznie 45 sadzonek. Policja szacuje, że wartość jednej oscyluje w okolicach 250 funtów, zatem łącznie rośliny warte były 11,250 funtów.

W zeszłym tygodniu zatrzymany miał się pojawić w Hamilton Sheriff Court w związku z produkcją narkotyków klasy B.

Nalot policji miał miejsce tylko tydzień po tym jak inny, 40-letni mężczyzna z Wishaw został zaaresztowany i zgłoszony do Prokuratury Generalnej za domniemaną produkcję oraz udział w dostawie roślin.

Oficerowie policji wkroczyli do lokalu w Carbarns i skonfiskowali około 80 roślin o rynkowej wartości 12 tys. funtów. W zeszłym tygodniu policja również przeszukała mieszkanie w Gowkthrapple, gdzie odkryli narkotyki o wartości 10 tys. funtów.

(olz) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA