» Dorota Kosko | Źródło: tottenhamjournal.co.uk | Daily Mail

26-letni Piotr Sobczyk w zaciszu domowym, na dzielnicy Tottenham, zadał swojemu małemu synowi Oskarowi ciosy w głowę. Okrutne wydarzenie miało miejsce 23 stycznia bieżącego roku. Do domu oprawcy wezwano ratowników, którzy o godzinie 13:45 zabrali dziecko do szpitala . Niestety malec zmarł po 3 dniach.

______________________________________________________________________________________________________________________

Ojciec i jednocześnie sprawca tragedii, Piotr Sobczyk został wczoraj oskarżony o morderstwo swojego półrocznego synka, sprawa będzie mieć swój ciąg dalszy sądzie. Pierwszą rozprawę wyznaczono na 11 maja.

Przypomnijmy

Dwa tygodnie temu brytyjski dziennik Daily Mail, opisał historię dziecka, które trafiło do szpitala z licznymi, i bardzo poważnymi obrażeniami ciała. Podejrzenie pobicia padło na matkę dziecka. Dziecko z obrażeniami głowy zmarło po trzech dniach w Great Ormond Street Hospital.

W trakcie śledztwa na jaw wyszły wstrząsające fakty na temat samej matki. Okazało się bowiem, że matka tragicznie zmarłego dziecka to 30-letnia kobieta z bogatą kartoteką kryminalną, o której wiedział również lokalny urząd, lecz pomimo znajomości wątpliwej przeszłości Polki, brytyjski council nie zrobił nic lub prawie nic, aby zapobiec tragedii.

Według informacji policji, – która nie ujawniła danych personalnych kobiety – Polka uciekła z kraju podczas warunkowego zwolnienia. W 2002 roku została skazana na 12 lat pozbawienia wolności za morderstwo. W marcu 2011 roku otrzymała zwolnienie warunkowe, które wykorzystała, aby zbiec z Polski.

Według dziennika „Daily Mail” brytyjskie służby namierzyły Polkę kilkanaście miesięcy temu, ale zamiast zamknąć kobietę w więzieniu zdecydowano jedynie o założeniu elektronicznej bransolety. I choć polskie służby podobno kilkanaście razy podejmowały próbę ekstradycji kobiety, to efekt ich starań nie przyniósł oczekiwanego efektu.

W sprawie aresztowano wówczas także 26-letniego partnera Polki. Jak się dzisiaj okazuje, aresztowanie było zasadne.

Sharing is caring!