Polak zabił rodaka przez pieniądze

Przechodzień z zainteresowaniem przygląda się zaroślom nieopodal ścieżki. Podchodzi bliżej i dostrzega niewielki nasyp. Z początku myśli, że to śmieci, ale gdy kawałkiem drewna odchyla plastikową płachtę odnajduje… ludzki szkielet.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

W przeciągu miesiąca odnaleziono w tej okolicy aż pięć ciał. W kanale, jego okolicy, bądź w przepływającej obok rzece. I choć policja kategorycznie dementowała plotki o seryjnym mordercy wrzucającym swoje ofiary do kanału, lokalnie rozlała się na mieszkańców obawa, a atmosferę grozy dodatkowo podkręcały swoimi publikacjami media. Z drugiej strony kolejne doniesienia o trupach pływających w kanale nie mogły pozostać bez echa. Pierwsze ciało, a właściwie szkielet, odnaleziono w okolicy, gdzie Calder and Hebble Canal wpada do rzeki Calder w Ravensthorpe, 14 marca br.

Ze względu na rozkład ciała jego identyfikacja zajęła specjalistom kilka tygodni. Od początku było pewne, że zwłoki znajdowały się tam od dawna. Następnego dnia zaledwie osiem kilometrów dalej z kanału wyciągnięto ciało 19-latka. 23 marca i nieco dalej na wschód z tego samego akwenu wyłowiono na wpół żywego, 77-letniego mieszkańca okolicznej wsi. Mężczyzna zmarł w szpitalu kilka godzin później. Rankiem 25 marca mieszkańcy zacumowanych w okolicy Mirfield łodzi powiadomili policję o unoszącym się na wodzie ciele. Później okazało się, że to 36-letnia kobieta. Pięć dni później z okolicznej rzeki Calder wydobyto ciało zaginionego od trzech tygodni 38-latka.

Policja, najwyraźniej sama zaskoczona tym dziwacznym zbiegiem okoliczności, bez zwłoki zabrała się za wyjaśnienie każdego z przypadków. Wkrótce w prasie pojawiły się informacje, że za śmiercią większości z odnalezionych topielców stoją tragiczne okoliczności, które nie są jednak związane z udziałem osób trzecich. I właściwie tylko w jednej sprawie policja rozpoczęła kryminalne śledztwo. Chodzi o zwłoki odnalezione jako pierwsze, nieopodal kanału w Ravensthorpe. Właśnie ta sprawa zakończyła się kilkanaście dni temu wyrokiem dożywocia.

Identyfikacja

Zanim jednak trafiła na wokandę, policjanci mieli twardy orzech do zgryzienia, bo ustalenie kim był denat, okazało się skomplikowane. Pierwsze oświadczenia detektywów do prasy były, co tu dużo mówić, dość skąpe. Tożsamość nieznana, płeć nieznana, podobnie wiek. Trudno było też określić ile czasu zwłoki leżały w zalesionym terenie nieopodal kanału. Co prawda w tamtym czasie lekarze medycyny sądowej pracowali już nad znalezieniem odpowiedzi na te pytania, ale dopiero kilka dni później do publicznej wiadomości podano informację, że odnalezione ciało należało do białego mężczyzny w wieku od 30 do 50 lat, wzroście ponad 180 cm i szczupłej sylwetce. Rozkład zwłok nie pozwolił natomiast na stwierdzenie, co było przyczyną śmierci. Detektywi ujawnili za to w co był ubrany: koszulka z krótkim rękawem firmy „No Fear” oraz szorty ze wzorem drzewa palmowego.

Wkrótce rozdzwoniły się telefony. W ciągu następnych kilku godzin policjanci mieli co najmniej jeden obiecujący trop co do tożsamości denata. Damion V. zaginął w okolicy dokładnie rok temu. Wszystko pasowało: wzrost, budowa, stopień rozkładu zwłok. Dopiero testy DNA wykazały, że to nie Brytyjczyk. Detektywi szukali dalej. Któregoś dnia do wydziału zabójstw policji w West Yorkshire zadzwoniła osoba z informacjami o zaginionym kilka miesięcy temu Polaku. 37-letni Marcin S. pasował do opisu, a przed zaginięciem mieszkał w okolicy. Śledczy postanowili pójść tym śladem i szybko okazało się, że podążają w dobrym kierunku. Wszelkie ekspertyzy wykazały ponad wszelką wątpliwość, że zwłoki znalezione niecały miesiąc wcześniej należą do S.

Podejrzani

W oświadczeniu do mediów wydanym kilka dni później policja zwróciła się do osób, które mogły coś wiedzieć o 37-latku. To przyniosło kolejny przełom, bo do detektywów dotarły poszlaki, po sprawdzeniu których postępowanie wyjaśniające przekształcono w dochodzenie kryminalne. Policja na poważnie brała teraz teorię, że mają do czynienia z morderstwem. Szybko też do aresztu trafili podejrzani: bracia O. oraz ich znajomy. 25-letni Paweł O. oraz jego brat, 21-letni Krzysztof mieszkali z Marcinem S. w czasie, gdy zaginął. Nieco później bracia wyprowadzili się do innych mieszkań. Śledczy wraz z grupą techników weszli do lokalu przy Jessamine Street w Ravensthorpe. W tamtym czasie zajmowali je już inni lokatorzy. Ktoś postarał się, by utrudnić im pracę. Dywan został wymieniony, a większość śladów wytarta. Mimo to pod dywanem i w kilku miejscach na ścianach policjantom udało się odnaleźć ślady krwi. Na ich podstawie specjaliści wykazali, że doszło w tym miejscu do brutalnego morderstwa.

Według detektywów w morderstwo byli zamieszani obaj bracia. Mężczyźni co najmniej kilkukrotnie ugodzili współlokatora nożem, kopali go, bili. Potem wywieźli zawinięte w zasłonę ciało S. jego własnym samochodem w pobliże kanału i tam porzucili, przykrywając je uprzednio kurtką oraz gałęziami. Musiało to nastąpić pomiędzy 30 kwietnia a 31 lipca 2015 r. Samochód następnie odprowadzili na złom, by skutecznie zatrzeć ślady pozostawione w aucie. Śledczym udało się ponadto odkryć, że bracia spieniężyli konsolę do gier należącą do S.

Inna wersja zdarzeń

Na przesłuchaniu bracia O. przedstawili zaskakującą wersję. Do morderstwa przyznał się młodszy z nich, Krzysztof. Paweł miał tamtej nocy być poza domem i do momentu, gdy przyszła po nich policja miał o niczym nie wiedzieć. Krzysztof z kolei dokładnie opisał przebieg wydarzeń. Pokłócili się z S. o pieniądze. Przestraszył się, gdy doszło do rękoczynów i chwycił za nóż. Wbił jeden raz, w klatkę piersiową. Marcin wyciągnął nóż ze swojego ciała i osunął się na ziemię. Dopiero po chwili O. zdał sobie sprawę, jak poważnie zranił S. Sprawdził – brak pulsu. Gdy Krzysztof zrozumiał co zrobił, zdecydował pozbyć się ciała. Owinął je zasłoną, a potem włożył w pokrowiec na materac. Gdy zaczęło świtać zapakował ciało do samochodu i zawiózł w okolice kanału. Potem dokładanie wyczyścił mieszkanie.
Tej wersji będzie się trzymał do końca.

Paweł także konsekwentnie twierdził, że nie brał udziału w zabójstwie i, pomimo że detektywi uważali inaczej, nigdy nie odnajdą wystarczających dowodów, by przekonać ławę przysięgłych. Przez wzgląd na stan, w jakim odnaleziono zwłoki, nie udało się śledczym określić ile razy został pchnięty nożem Marcin S. Choć ślady krwi na ścianie wskazywały, że w leżące ciało wbito ostrze więcej niż raz.

Sprawa trafiła przed Leeds Crown Court na początku października. Prokurator zażądał dla obu braci kary dożywocia, ale dowody jakie zgromadził okazały się niewystarczające. Sąd uniewinnił Pawła O. Młodszego z braci skazał natomiast na dożywocie. Krzysztof dopiero po odbyciu 18 lat kary, będzie mógł starać się o wcześniejsze zwolnienie.

Źródło | Paweł Chojnowski

goniec_150

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!