Polak z top listy przestępców ma nową linię obrony. Dość ciekawą

Piotr Kupiec, który po dokonaniu zabójstwa przez osiem lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, ma nową linię obrony. Jego zdaniem ekstradycja do Polski naruszałaby artykuł 8. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, stanowiący, że „każdy ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego, swojego mieszkania i swojej korespondencji”.

Krakowski kibic uważa, że skoro na Wyspach związał się z pracującą w tym samym miejscu Jenny Stickey, odesłanie go do Polski byłoby zamachem na jego życie rodzinne. Sędzia po wysłuchaniu wniosku adwokata oskarżonego stwierdził jedynie, że jest to dość „kontrowersyjna opinia, szczególnie biorąc pod uwagę czyn, którego się dopuścił”.

A 35-letni dzisiaj Kupiec był przez wiele lat poszukiwany przez Interpol i Europol za morderstwo, którego dokonał w Kielcach po meczu swojej ukochanej drużyny. Na ruchliwym skrzyżowaniu zasztyletował jednego z kibiców tamtejszej Korony, a drugiego poważnie ranił.

Na Wyspach udało mu się dobrze ukryć, w maleńkim mieście Devizes, kilkadziesiąt kilometrów od Bath, z dala od ruchliwych dróg i wielkich miast. Znalazł pracę w Subwayu, gdzie przez wiele lat obsługiwał policjantów z komisariatu mieszczącego się zaledwie kilkaset metrów dalej.

Tam też poznał swoją wybrankę, Jenny Stickey, która bezpośrednio po zatrzymaniu swojego narzeczonego mówiła dziennikowi The Sun: „nie mogę uwierzyć, że zrobił cokolwiek z rzeczy, które są mu zarzucane. Zawsze był miły i uprzejmy. Jest miłością mojego życia. Łukasz pracował tu od samego początku i zawsze ucinał sobie z policjantami długie pogawędki”.

Młodsza o 15 lat narzeczona nie wspomina Piotra, bo po przybyciu na Wyspy poszukiwany zmienił tożsamość i figurował wszędzie jako Łukasz Gluch.

Kupiec w dalszym ciągu przebywa na Wyspach, ponieważ pierwsza zaplanowana rozprawa ekstradycyjna nie odbyła się przez błąd brytyjskich policjantów.

Kolejna rozprawa odbędzie się 24 marca, a wyrok zapadnie 11 kwietnia.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA