» Anna Kutera | Źródło: BBC

Sąd w Glasgow skazał na 9 lat więzienia Polaka, który w ubiegłym roku próbował zgwałcić dwie kobiety w szkockim mieście Livingston.

________________________________________________________________________________________________________________

O sprawie pisaliśmy w grudniu, kiedy doszło do aresztowania mężczyzny. 26 letni Mariusz Cieślar atakował swoje ofiary w ich własnych domach. Oba ataki zostały starannie zaplanowane – przestępca najpierw obserwował swoje ofiary, poznając ich plan dnia, a następnie, pod osłoną nocy, napadał. Na szczęście, kobiety cudem uniknęły gwałtu.

Policja wpadła na trop Polaka dzięki nietypowemu obuwiu, które nosił. Buty, które miał na sobie podczas obydwu przestępstw sprzedawane są tylko w dwóch sklepach w całej Szkocji, jeden z nich znajduje się w Livingston. Śledztwo szybko zaprowadziło policję do partnerki Cieślara, z której karty dokonano zakupu we wspomnianym sklepie. Mężczyznę zatrzymano, a w jego domu znaleziono buty, których podeszwa pasowała do śladów zostawionych na miejscach przestępstw. Od Polaka pobrano próbki DNA, które jednoznacznie potwierdziły, że to on jest sprawcą napaści. Mężczyzna przebywał w areszcie w Glasgow, gdzie czekał na proces. Przyznał się do winy. Teraz został skazany na 9 lat więzienia, co jest najwyższą przewidzianą karą za takie przestępstwo. Po wyjściu czeka go jeszcze 5 lat nadzoru policyjnego, zostanie też umieszczony na liście sex offenders.

Sharing is caring!