Polak nie stawił się w angielskim sądzie. Tłumaczył, że jest zbyt gruby

36-letni polski imigrant podejrzany o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu nie stawił się w sądzie. Ważący 90 kg mężczyzna tłumaczył, że nie mógł przyjść, ponieważ „jest zbyt gruby i ma trudności z poruszaniem się”.

Jarosław Wiech miał stawić się przed York Magistrates Court w poniedziałek. Jako że Polak nie przyszedł na posiedzenie sądu, wystawiono za nim nakaz aresztowania. Przed oblicze sprawiedliwości doprowadzono go w asyście policji.

Reprezentujący 36-latka adwokat Craig Robertson tłumaczył w sądzie, że Polak nie mógł pojawić się na posiedzeniu, ponieważ „waży ponad 90 kg i ma poważne trudności z poruszaniem się”. Sędzia Adrian Lower nie przyjął jednak jego wyjaśnień. „Oskarżony mógł wziąć taksówkę lub przyjechać pociągiem” – stwierdził.

Sprawę odroczono do 16 lipca, by Polak mógł korzystać z pomocy tłumacza.

36-latek został zwolniony z aresztu za kaucją.

Źródło / Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!