Polak rzucał dachówkami z dachu. Sparaliżował część miasta!

Polacy w Wielkiej Brytanii zdecydowanie potrafią zaskoczyć nas – rodaków, ale również skutecznie podnieść ciśnienie brytyjskim służbom porządkowym, jak i Anglikom, którzy od wczoraj mają kolejny powód do burzliwej dyskusji na temat emigrantów.

Spadające z impetem dachówki, blokada ulic, ewakuacja mieszkańców, a na koniec kolacja z McDonalda i ciepły koc, czyli niechlubna historia o tym, że Polak potrafi.

Od dachówek wszystko się zaczęło.
Wczoraj (8.03) o godzinie 2 w nocy w Margate na terenie hrabstwa Kent w południowej Anglii Polak postawił na nogi pół miasta. Z dachu trzykondygnacyjnego budynku mężczyzna rzucał dachówkami w zaparkowane na ulicy samochody oraz okna sąsiednich kamienic. Zgłoszenie o zakłócaniu porządku przyjęto o godzinie 2.18 w nocy. W obawie o to, że desperat może skoczyć z dachu zmobilizowano wszystkie służby porządkowe: policję, straż pożarną oraz policyjnych negocjatorów, którym towarzyszył w zmaganiach z niezrównoważonym Polakiem tłumacz. Zamknięto również ulice, co doprowadziło do sparaliżowania komunikacji na terenie części miasta.

Piętnaście godzin później…
…nic się nie zmieniło: ulice w dalszym ciągu zablokowane, negocjator rozmawiał, mężczyzna nieskładnie pokrzykiwał i rzucał dachówkami w policję. Podczas akcji w Cliftonville służby porządkowe ewakuowały mieszkańców budynku, który od przeszło 15 godzin okupował mężczyzna. Podczas, gdy akcja trwała podano do wiadomości informację, jakoby szaleniec kilka godzin wcześniej dokonał ataku na swoją partnerkę i jej dziecko. W wyniku zdarzenia i wielokrotnego ranienia nożem kobieta została przewieziona do szpitala w Londynie, dziecko natomiast do Queen Elizabeth The Queen Mother Hospital w Margate.

Wielu mieszkańców z napięciem obserwowało rozwój wydarzeń. Część zainteresowanych postanowiła udzielać się w sieci: „Fuc**g Foreigner” albo „He should jump”.

Po 20 godzinach spędzonych na dachu mężczyzna nadal odmawiał zejścia i oddania się w ręce policji. Polak, który przy bardzo niskiej temperaturze odziany był jedynie w dres otrzymał ciepły koc oraz jedzenie z pobliskiego McDonalda.

W obawie o bezpieczeństwo mieszkańców Margate, ewakuowana również mieszkańców budynków, które mógł zaatakować desperat. Schronienie na czas prowadzenia akcji zaoferował urząd miasta, który umieścił mieszkańców w Cliftonville Community Centre przy St Paul’s Road. Pomocy nie odmówił również ksiądz z lokalnej parafii.

Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i zapewniamy, że robimy co w naszej mocy, by rozwiązać problem najszybciej, jak to możliwe – zapewniał inspektor Julien Lawton.

(NIE)szczęśliwy finał.
Informacje o ubranym w dres mężczyźnie, przemieszczającym się chaotycznie i bez celu po dachu budynku przy skrzyżowaniu Northdown Road i Ethelbert Road bardzo szybko obiegły Internet. W ruch poszedł Twitter, Facebook, a na koniec dnia jeden z filmów wgrano na Youtube.

Według doniesień medialnych o godzinie czwartej nad ranem, po ponad 24 godzinnej akcji mężczyzna zszedł dachu i dobrowolnie oddał się w ręce policji. Oficjalnie wiadomo, że Polak ma około 30 lat i przebywa w policyjnym areszcie.

Z pewnością wyczyn Polaka przejdzie do historii. I nie rozchodzi się już tylko o to, że akcja trwała tak długo. Przede wszystkim wczorajszy incydent podsycił trwającą już dyskusję na temat emigrantów w Zjednoczonym Królestwie.

OM | Marta Koszentka

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA