Polacy skatowali milionera w West Kensington

Znęcali się nad nim długo i brutalnie. Pieniądze ukrył w pobliżu, ale mimo potwornego bólu, jaki mu zadawali, nie powiedział nic. Po którymś uderzeniu po prostu już się nie ocknął.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Piątek, 21 października 2011 r. Od późnego popołudnia przed domem w West Kensington, bogatej dzielnicy Londynu, stoją radiowozy. Policjanci nie dopuszczają postronnych w pobliże willi. Zaledwie kilka chwil wcześniej na poddaszu remontowanego budynku odkryto zwłoki. Od początku było jasne, że chodzi o morderstwo. Wokół było dużo krwi, a ciało mężczyzny zmasakrowane, poranione i posiniaczone. Raport patologa, który następnego dnia trafi w ręce detektywów, tylko potwierdzi ich przypuszczenia: przyczyną śmierci były uderzenia zadane w głowę. Kilkanaście. Z dużą siłą. To metodyczne znęcanie się nad ofiarą doprowadziło śledczych do hipotezy, że ktoś próbował wydobyć z niego informacje i choć wtedy była to tylko jedna z wielu branych pod uwagę teorii, policjanci za chwilę pójdą tym tropem.

Ustalenie, kim była ofiara nie było trudne. To właściciel domu przy Dewhurst Road, gdzie odkryto ciało, 58-letni multimilioner William John S. Poza tą posesją miał kilkanaście nieruchomości w Londynie oraz innych częściach kraju, a także w Europie. W swoim środowisku uchodził za ekscentryka, bywał niechlujnie ubrany, nieogolony, zwyczajnie zaniedbany. Wkrótce okazało się ponadto, że był gejem, ale na konferencji zwołanej kilka dni później rzecznik londyńskiej policji zaprzeczył, by morderstwo miało jakikolwiek związek z orientacją seksualną S. Choć z drugiej strony detektywi ciągle jeszcze wtedy pracowali nad poskładaniem wszystkich faktów z życia Williama S. Wiadomo było, że żył z obrotu i wynajmu nieruchomości. Dbał o nie i utrzymywał w dobrym stanie. W zasadzie ciągle przeprowadzał jakieś remonty. Nigdy nie założył własnej rodziny, a ta dalsza oraz znajomi mieli go za ciepłego i serdecznego człowieka. Nie sposób sobie wyobrazić, by miał jakiś wrogów.

Skrytka w suficie

Do morderstwa musiało dojść najprawdopodobniej w czwartek wieczorem, bądź w piątek nad ranem. Zabójców było przynajmniej dwóch, weszli oknem i zaskoczyli śpiącego w łóżku mężczyznę – te informacje uzyskali śledczy, gdy technicy skończyli swoją robotę w mieszkaniu w West Kensington. Śmiertelne uderzenia – ustalił lekarz ostatniego kontaktu – zostały zadane tępym narzędziem, którego jednak nigdy nie odnaleziono ani nawet nie zidentyfikowano. Przepytanie sąsiadów okazało się mało pomocne. Nikt nie widział podejrzanych typów kręcących się w tamtejszej okolicy, nie słyszał jęków mordowanego czy samochodu ruszającego z piskiem opon.

Jako jeden z pierwszy na przesłuchanie trafił osobisty asystent Williama S., który w piątkowe popołudnie odkrył ciało swojego pracodawcy. Wyjaśnił okoliczności w jakich przyszedł do domu S. oraz opowiedział jak odnalazł ciało, ale w gruncie rzeczy nie wniosło to dużo do śledztwa.
Zwrot nadszedł, gdy policjanci dokładnie przeszukali mieszkanie. W sypialni, w skrytce wydrążonej w suficie, znaleźli łącznie 250 tys. funtów. W kolejnej z nieruchomości należących do S. wykryli 100 tys. Bardzo prawdopodobna stała się wtedy hipoteza, że morderstwo popełniono na tle rabunkowym, a sprawcy torturowali milionera, by dowiedzieć się, gdzie ukrył gotówkę. Pytanie ile udało się im odnaleźć? I skąd wiedzieli, że 58-latek trzyma w domu taką sumę?

Jak kamień w wodę

W ciągu kilku następnych dni policjanci poczynili wysiłki, by wyznaczyć krąg osób, które mogły wiedzieć, że S. nie ufa bankom, ale szybko stało się jasne, że krąg ten jest dość szeroki. Okazało się bowiem, że milioner co piątek wypłacał gotówką tygodniowy zarobek każdemu z pracowników zatrudnionych przy remontach mieszkań. S. najczęściej brał Polaków, bo byli tani i solidni. Śledczy wkrótce ustalili listę budowlańców, którzy obecnie pracowali dla dewelopera, ale żadnemu nie postawili zarzutów. Mimo to grzebali dalej. Sprawdzali także tych, którzy pracowali przy remontach wcześniejszych mieszkań.

W międzyczasie część funkcjonariuszy zajęła się przeglądaniem nagrań z pobliskich kamer przemysłowych. Długo nic nie mieli. Wyglądało na to, że zabójcy doskonale wiedzieli, gdzie są rozmieszczone kamery oraz jak ich unikać. W końcu jednak policjanci trafili na film z hotelu Hellenic, na którym widać, jak trzech mężczyzn zakrada się do mieszkania Williama. Detektywi dodali dwa do dwóch i zaledwie kilka dni od popełnienia morderstwa mieli już głównych podejrzanych. Byli to trzej Polacy. Wszyscy pracowali dla S. kilka tygodni przed zabójstwem, wiedzieli o pieniądzach i przepadli jak kamień w wodę.

Zakupy i wycieczka

38-letni Sławomir B. oraz 24-letni Dawid R. adresy zamieszkania mieli w Acton na zachodzie Londynu, ale gdy policjanci zapukali do ich drzwi, nikogo nie zastali. W domu w Edgware nie było również 36-letniego Ireneusza M. Detektywi szybko ustalili, że R. oraz B. w nocy, zaledwie kilka godzin po tym jak zamordowano Williama S., wsiedli do autokaru na dworcu autobusowym Victoria. Udali się najpierw do Paryża, gdzie spędzili kilka dni. Policjanci znajdą potem zdjęcia, na których obaj pozują na tle Wieży Eiffla. Później, znów autobusem, mężczyźni pojechali do Polski. M. z kolei najpierw wybrał się na zakupy. Wydał dużo m.in. na drogie ubrania. Następnie udał się na lotnisko w Luton, skąd wyleciał do Polski.

Detektywi, zanim wystąpili o ekstradycję, postanowili zwabić podejrzanych pod pretekstem zwykłego przesłuchania. Sławomir B. był tak pewny, że nic na niego nie mają, że przyleciał z powrotem. I wpadł. Także Ireneusz M. wrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie został aresztowany w listopadzie 2011 r. W grudniu na lotnisku został zatrzymany ostatni z podejrzanych, Dawid R.

Detektywi maglowali ich przez dłuższy czas. Żaden się nie przyznał. M. uparcie twierdził, że nie brał udziału w morderstwie, a tylko obserwował samochód milionera. Ale w toku śledztwa pojawiało się coraz więcej obciążających ich dowodów. Jak choćby DNA należące do zamordowanego S. w samochodzie marki Landrover, którego właścicielem był B. albo oświadczenie znajomego M., który zeznał, że mężczyznom udało się ukraść tylko 2 tys. funtów.

Kara

Po kilkumiesięcznym dochodzeniu prokurator skierował akt oskarżenia do sądu. Proces przed Old Bailey ruszył 16 czerwca 2012 r. i trwał trzy miesiące. Oskarżeni zaprzeczyli stawianym zarzutom, mimo to ława przysięgłych uznała ich za winnych morderstwa Williama S. i skazała na dożywocie. Wszyscy trzej będą mogli ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie dopiero po odsiedzeniu 30 lat. Oskarżeniu, ze względu na brak współpracy oskarżonych, nigdy nie udało się w pełni wyjaśnić, co dokładnie wydarzyło się w mieszkaniu przy Dewhurst Road i jak wyglądały ostatnie chwile milionera.

Źródło |  Paweł Chojnowski

goniec_150

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA